stredocech.net

Základní informace

Štiřínský kros opět ozdobí špičkoví atleti!

Tváří štiřínského krosu je již popáté Tomáš Dvořák, je bývalý český atlet, vícebojař, bronzový olympijský medailista, trojnásobný mistr světa, bývalý světový rekordman v desetiboji a halový mistr Evropy v sedmiboji. V roce 1999 se stal vítězem ankety Atlet a Sportovec Evropy.

stirinkros rozhovor tomas dvorak

Již pátým rokem jste tváří a patronem Krosu Štířín, není až tak obvyklé, že takto sportovně významná osobnost je spojena s regionálním závodem. Přibližte nám, jak k této spolupráci došlo?

Je to na jednu stranu poděkování „otci myšlenky“ uspořádat na pomezí Všedobrovic a Štiřína krosový závod, tedy řediteli závodu, Tondovi Pařízkovi, který je mým dlouholetým kamarádem a porodníkem našich dětí, a na stranu druhou výrazem podpory celému pořadatelskému týmu, který za touto skvělou akcí stojí.

 

Může závod typu našeho Krosu přivézt k atletice nové fanoušky a třeba i budoucí reprezentanty, máte zkušenost, že to takto funguje?

Právě proto, že je tento závod určen pro všechny věkové kategorie a především pro ty nejmenší je to někdy vůbec první závod, tak to samozřejmě může zanechat stopu tak výraznou, že v běhu najdou zalíbení …a kde je zažehnuta jiskra, tam může vzplát i oheň… já osobně jsem to měl se svými atletickými začátky podobné.

 

Na tento ročník je naplánovaná nová kategorie: rodinná štafeta. Zapojí se i Vaše rodina?

Pro letošní rok je závod v příznivějším termínu, kdy naše dcerky nemají závod na dráze, jak tomu bylo v minulých ročnících, ale obávám se, že by děvčata spíše sprinterského ražení do takové výzvy skočila rovnýma nohama … a co by to bylo za rodinnou štafetu bez dětí ;)

 

Vzhledem k tomu, že Vy i Vaše žena jste sportovci, snažíte se cíleně vést k nějakému sportu i své děti? Nebo to není ani zapotřebí, protože Vaše děti jsou sportem obklopené ze všech stran?

Naše děti si našli cestu ke královně sportů přes zkušenou v jiných sportovních odvětvích a jsme tomu rádi. Atletikou tak žije celá naše rodina, kdy je manželka Gábina trenérkou dvojčat Katky a Báry, nejmenší Terezka chodí do atletické přípravky a já jsem pyšným manželem a tatínkem.

 

Vraťme se ale zpátky ke štiřínskému krosu. V loňském roce se na trati závodu objevil také náš reprezentant, sprinter Pavel Maslák. Máte připravené podobné atletické překvapení i pro tento ročník?

To je spíše otázka pro pana ředitele závodu, ale vzhledem k termínu, kdy se kros letos koná a přípravě atletických reprezentantů na letní sezónu, kdy mnozí ještě budou nabírat síly na tréninkových kempech v zahraničí, nebude snadné známou tvář obdobných kvalit přivést. Ale uvidíme.

 

Stredocech.net

Registrace na: www.kros-stirin.cz/registrace

 

You must be logged in to post a comment Login