stredocech.net

Základní informace

Středočeská města budou hostit filmový festival Expediční kamera

Festival Expediční kamera, přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, míří do kin. Již 6. ročník festivalu, nad kterým převzal záštitu hejtman Miloš Petera, opět divákům připravil zajímavý program plný nevšedních zážitků. Premiéra se bude tradičně konat v pražském kině Aero, a to 19. února 2015. „Festivalové filmy se pak postupně promítnou ve 22 městech Středočeského kraje. Diváci se mohou těšit na pořádnou dávku dobrodružství, objevování i napětí. Řadu projekcí doplní přednášky cestovatelů a sportovců a výstavy fotografií,“ uvedl Miloš Petera.

photographer-80122_640

Festivalové filmy zavítají celkem do 221 českých a slovenských měst a svoji pouť zakončí

2. dubna v Brně. Podrobný program v jednotlivých městech je uveden na festivalových stránkáchhttp://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/.

Mezi hlavní taháky letošního festivalu patří světově proslulý ultraběžec a skialpinista Kiliana Jornet a jeho úchvatné výkony na vrcholcích Apl. Cykloexpedici přes Himálaj s humanitárním poselstvím představí film Alegria. S českou partičkou slacklinerů se diváci vydají budovat první highline projekty na Islandu a budou svědky psychicky i fyzicky náročné přeplavby Indického oceánu na veslici nebo ženské výpravy do Mongolska a sjezd jedné z posledních řek bez přehrady. Budou svědky prvního zdolání obrovské ománské jeskyně lezeckými esy Chrise Sharmy a Stefana Glowacze a chvilku napětí prožijí při 800 km letu paraglidu.

Stredocech.net

You must be logged in to post a comment Login