stredocech.net

Základní informace

Středočeský kraj a čínská provincie Sichuan prohloubí své vztahy

Středočeský kraj prohloubí spolupráci s čínskou provincií Sichuan. Radní kraje dne 2. února 2015 odsouhlasili podepsání dohody mezi oběma stranami. Konečné slovo bude mít Zastupitelstvo kraje. „Podpisem této pětileté smlouvy bychom posunuli naše vzájemné přátelské vztahy, které trvají od roku 2005, na vyšší úroveň. Oficiálně bychom tak posílili naši spolupráci,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

pen-175139_640

Obě strany se smlouvou zaváží k výměnám a spolupráci v ekonomice, obchodu, vědě a technologiích, v kultuře, vzdělání, cestovním ruchu nebo zdravotní péči.

Dohodu o prohloubení spolupráce podepsal hejtman Miloš Petera s guvernérem provincie Sichuan Weiem Hongem již v říjnu 2014 při své cestě do Číny. Cílem nové dohody je navázanou spolupráci formálně potvrdit a dále rozvíjet. „Spolupráce s provincií Sichuan je pro nás velmi důležitá. Věřím, že se nám co nejdříve podaří navázat přímé letecké spojení se Sichuanem a přilákat tak do našeho kraje více turistů z Číny. Naše spolupráce jistě napomůže i k získání dalších investic a obchodních příležitostí pro české i čínské podnikatele,“ komentoval vzájemné vztahy hejtman Miloš Petera. Dříve podepsané Memorandum o prohloubení spolupráce mezi Středočeským krajem a provincií Sichuan klade důraz na oblasti průmyslové výroby, dopravy, cestovního ruchu a na diplomatickou spolupráci.

„Kromě otevření přímých osobních a nákladních letů mezi Chengdu a Prahou chceme podpořit i vznik generálního konzulátu ČR v desetimilionovém městě Chengdu, což napomůže komunikaci mezi provincií Sichuan a Středočeským krajem. Budeme rovněž spolupracovat v oblasti všeobecného letectví, zaměříme se na zvýšení spolupráce v oblasti investic, vědy a techniky, financí, kongresů, výstav, cestovního ruchu a zdravotnictví,“ doplnil hejtman.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login