stredocech.net

Základní informace

Středočeský Kramerius zná své vítěze

Rada kraje schválila udělení ocenění pro nejlepšího neprofesionálního knihovníka Středočeského kraje „Středočeský Kramerius“. Cenu získá pět knihovníků. Soutěž probíhá již třetím rokem a ocenění získávají neprofesionální knihovníci, kteří zajišťují chod knihoven bez nároku na pravidelnou mzdu.

Letos ocenění získala z Obecní knihovny v Olbramovicích Marie Krausová, z knihovny ve Velkých Přílepech Jana Kouřimská, z Obecní knihovny v Kounicích Melanie Moravcová, z Místní knihovny v Obříství Věra Bílá a z všenorské knihovny Alena Sahánková. Slavnostní předání ocenění se uskuteční v Týdnu knihoven 9. října v Kladně. Vítězové obdrží odměnu ve výši 4 000 korun, diplom a samolepku, která bude označovat jejich knihovnu.

„Prakticky je soutěž organizována Středočeskou vědeckou knihovnou v Kladně. Pověřené knihovny nominují po jednom dobrovolném knihovníkovi z oblasti jejich působnosti, návrhy pak projedná Komise pro kulturu a památkovou péči, která Radě kraje doporučí vítěze k ocenění,“ vysvětlil středočeský radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Ocenění zahrnuje hodnocení přístupu do knihovny pro seniory a handicapované, otevírací dobu a podporu obce, znalost a odbornost knihovníka, spolupráci s pověřenou knihovnou, zájem knihovníka o sebevzdělávání, spolupráci se školami, motivační programy pro čtenáře, webové stránky, počet vypůjčených knih, velikost a přírůstek knižního fondu, vzhled knihovny, vývoj počtu čtenářů nebo počet akcí.

středočech.net

zdroj kraj

 

You must be logged in to post a comment Login