stredocech.net

Základní informace

Svícen s vločkami

Jednou z typických vánočních dekorací je svíčka, jemně blikající světlo svíčky je uklidňující a navozuje tu pravou vánoční atmosféru. Dnes si spolu vyrobíme originální svícny. Budeme řezat vinyl a bude to řezání velmi jednoduché.

 

materiál:

– Silhouette vinyl

– zajímavá stará zavařovací sklenice, důkladně umytá, bez víčka

– sníh ve spreji (seženete v hobby marketech a většině výtvarných potřeb)

– kousek stužky, rolničku, kousek větvičky jehličnanu nebo buxusu (pokud chcete přesně tu samou stuhu, kterou jsme použili na projekt můžete ji koupit ZDE)

– čajová svíčka

V prvním kroku si musíme vyříznout vločky. Vločky jsme se spolu učili malovat v Silhouette studiu, ale pokud na malování nemáte čas, zvolte jakékoliv vločky, které jsou dostupné v Silhouette obchodu. Já jsem zvolila tento set vloček:

Obrazek_3

Vločky jsem si upravte dle svého uvážení. Já jsem si připravila takový mix velikostí vloček. Pracovní pochu jsem měla upravenou dle velikosti vinylu. Vinyl nemusíte vždy řezat jen z role, pokud pracujete s nějakým odstřižkem, klidně ho připevněte přímo na řezací podložku. V nastavení se nic nemění, nůže je na velikosti 2. Dejte LOAD CUTTING MAT klasicky jako když řežete papír.

Postup1_53

V nastavení řezání vyberte Silhouette vinyl a vše se vám automaticky nastaví.

Postup2_56

A dejte řezat.

Foto2_40

Vyřezané vločky jemně sejměte a nalepte na sklenice. Nejprve jsem řezala stříbrný vinyl, ale poté jsem také sáhla po jemném krémovém. Když máte polepeno, připevněte stužku a větvičku s ozdobou.

Abyste docílili zasněženého efektu nasprejujte umělý sníh jemně a jen trochu dovnitř sklenice. Proč ne ven? Když jsem projekt připravovala chtěla jsem vytvořit šablonu a nastříkat sníh okolo a sejmout šablonu. No nedopadlo to dobře, sníh je omyvatelný, takže jakýkoliv dotyk ho prostě sundává, navíc není tak jemný, aby vynikly detaily vločky. Zde jen ilustrativní foto toho, jak vypadá celá osněžená sklenice zvenku. Pro stříkání přes šablonu je třeba zvolit jinou chemii, ale to si necháme na nějaký jiný projekt.

Foto3_37

Do ozdobených svícnů umístěte čajovou svíčku. Umělý sníh je založený na vodě, takže při pálení svíčky vám bude jemně mizet, ale to vůbec nevadí, lze ho kdykoliv dostříknout. A pokud se vám přestane zasněžení líbit, stačí vzít hadřík a otřít sklenici zevnitř. Sníh lze i omýt.

Ještě jedna rada, nestříkejte sníh přes vinyl, jak je mokrý, tak vám to vinyl změkčí a vše co budete mít na projektu nalepené se vám samo odlepí. To jsem vyzkoušela taky.

Ještě jeden tip, většinou se ne vždy povedou pěkné mašličky, já jsem na to šla cestou jinou. nejprve jsem pomocí gelových teček, které se používají pro lepení ve scrapbooku, nalepila stuhu, mašličku jsem si vyrobila vedle, opět pomocí teček jsem připevnila větvičku a poté pomocí gelové tečky mašličku. Vše vypadá profesionálně a bylo to pro mne takové jednodušší. Když jsem vázala mašličku napřímo, tak mi z toho větvička stále vypadávala, no je to někdy o tom zkusit, co komu sedí nejlépe.

A zde jsou hotové svícny. Vypadají opravdu dobře co myslíte?

prima řezání

Katka Dachovská

Final1_38
Final2_22
Final3_9
Final4_5
Final5_2
Final6
Final7

www.ForART.cz

BHCPRO s.r.o.

forartlgo banner

You must be logged in to post a comment Login