stredocech.net

Základní informace

The Tap Tap přiveze novinku Sundej brejle

Beroun – Po velmi úspěšném turné po Izraeli se věhlasný orchestr The Tap Tap představí 3. září v Berouně. Koncert se uskuteční od 19 hodin v sále České pojišťovny. Na účastníky koncertu, který se koná ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Dobromysl, čeká překvapení v podobě malého dárku. Vstupenky jsou k dostání v MIC za 150 korun. Zlevněné vstupné 100 Kč platí pro seniory nad 65 let, studenty a držitele průkazu ZTP.

Kapela The Tap Tap je složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. V roce 1998 ji založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na českých festivalech (Rock for People, Mezi ploty, Trutnov Open Air Music Festival) a v zahraničí (v roce 2012 na LOH v Londýně, dále také v Moskvě a v předchozích letech v Madridu, Varšavě, Bruselu, Londýně a v letošním roce v Izraeli).
Jak bude vypadat berounský koncert, přiblížil Ladislav Angelovič, tiskový mluvčí orchestru.
Má Vaše kapela, případně členové nějaký vztah k Berounu?
Bohužel, nikdo z kapely z Berouna není. Ale většina kluků z kapely zná Vaše hokejisty – Berounské Medvědy.
V jakém přijedete složení? A můžeme se těšit na nějakou novinku?
Plánujeme dorazit v plné sestavě. Novinkou je rozhodně píseň Sundej brejle, která je výsledkem naší spolupráce se skupinou Sto zvířat, a která šíří povědomí o tom, že handicapovaní jsou v důležitých věcech stejní jako všichni ostatní.
Kolik už muzikantů prošlo řadami souboru a jak si je vybíráte?
Dnes už jádro skupiny tvoří absolventi, takže jsme poměrně stabilní. Občas se někdo přidá, někdo odejde, ale není to nijak dramatické. Začínali jsme jako volnočasový kroužek na domově mládeže Tap v pražském Jedličkově Ústavu a neměli jsme ani tušení, jak se nám to vymkne z rukou.
Máte za sebou koncerty v Londýně a naposledy též v Izreali. Jaký největší zážitek si tam odtud přivážíte?
V Izraeli kromě dvou skvělých koncertů, které jsme tam odehráli, asi nejvíc zabodovalo Mrtvé moře.

VSTUPENKY
Vstupenky jsou k dostání v MIC za 150 korun. Zlevněné vstupné 100 Kč platí pro seniory nad 65 let, studenty a držitele průkazu ZTP. Nárok na zlevněné vstupné je nutné doložit odpovídajícím průkazem.

www.mesto-beroun.cz

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login