stredocech.net

Základní informace

Úvalský galavečer na pomoc Petře

Úvaly – Před pár lety se Petr Mendík rozhodl uspořádat charitativní akci Boxeři dětem, kdy jak název napovídá, výtěžek jde na pomoc dětem.Když se před rokem přestěhoval do Úval, rozhodl se, že tento projekt přinese i sem a pomůže těžce postižené Petře Štěpánkové.

gala

Akci Boxeři dětem jste již několikrát pořádali v Rakovníku. S jakým úspěchem?

Jak jste zmínila, pořádáme tyto charitativní večery v Rakovníku, kde jsem se narodil. V loňském roce se konal již pátý ročník galavečeru Boxeři dětem a to po několika nultých ročnících, které byly takovou přípravou na tyto druhy kulturně-sportovní večery.


Po kolikáté jste ji již pořádal a kolik peněz jste díky tomu předal nemocným dětem?

Je úžasné, když vám na takovou akci přijde 700 lidiček, kteří mají chuť podpořit dobrou věc a ještě se u toho nejen pobavit, ale vidět i něco nového. Celkem už jsme vybrali na těchto pěti večerech asi 250 000 korun. První čtyři ročníky byly pro dětské oddělení rakovnické Masarykovy nemocnice, kde za obdržené peníze pořídili přístroje, většinou na porodnické oddělení. V loňském roce byla akce poprvé zaměřena na konkrétní osobu a výsledek akce byl stejný. Malému Honzíkovi šla částka bezmála 60 000 Kč.

box2

Petr Mendík trénuje mimo jiné v Úvalech box

Proč jste se tentokrát rozhodli ji uspořádat i v Úvalech?

Proč v Úvalech? Žiji a trénuji tady od ledna loňského roku a musím říct, že je tady tzv. mrtvo a tak mě napadlo tuto akci představit i lidem tady. Jednak to je pro Úvaly něco zbrusu nového a potom je v každém městě, či vesnici někdo, kdo potřebuje pomoc ostatních, aby zvládal tak nějak žít život…

gala4

Vybrané finance půjdou na pomoc rodině Štěpánkové, která pečuje o těžce postiženou dceru Petru. Znáte rodinu osobně?

Rodinu znám osobně pouze z jednoho rozhovoru s nimi, kdy jsem zjišťoval, zda by s takovou formou pomoci souhlasili. Jinak je vlastně vůbec neznám, ale to pro naši akci nehraje žádnou roli.

Na akci budou exhibiční zápasy v boxu, kdy půjde veřejnost proti boxerům. Řeknet nám o tom trochu více? Máte zajištěný dostatek sanitních vozů? :-)

To že jde vždy o exhibiční zápasy boxera proti někomu z veřejnosti je odzkoušený koncept. Boxer vždy řídí celé to utkání a ten, kdo má zájem si to v ringu vyzkoušet, podstoupí dvou až tříměsíční průpravu v tréninku boxu, bez ní by to prostě nešlo. Sanitek je připraveno vždy tolik, aby je stíhali odvážet :-)

Koho kromě nich ještě uvidíme?

Z hostů přivítáme určitě herce a zpěváka Míru Hrabě, který byl hostem našeho říjnového gala v Rakovníku. Pak jsou v jednání jména některých sportovců, které zatím nemohu vyslovit a to jen proto, že bych nerad něco sliboval a pak by to nemuselo vyjít.

V největší líhni skvělých muzikantů u nás – v Úvalech – snad nejde pořádat akci, kde by právě muzika chyběla. Která kapela tady vystoupí?

Určitě zde v řadách přihlížejících uvidíme kluky z Divokýho Billa, teda pokud nebudou na nějaké akci:-) a jeden z kluků této skupiny, Roman Procházka, by v tom případě měl předávat jednu z cen pro zúčastněné. Jinak hudebně budou celou akcí proudit tóny a zpěv Ondry Nováka a kapely Universse.

box

Více o celé akci se můžete dozvědět na : Boxeři dětem 2015 Úvaly.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login