stredocech.net

Základní informace

V Berouně lidem nově slouží občanská poradna

Poradit se s odborníkem na téma dluhy, bydlení, rodinné, mezilidské či pracovněprávní vztahy mohou občané Berouna zdarma v nové občanské poradně. Otevřena je od 14. dubna každé sudé pondělí v měsíci od 9.00 do 16.0, a to díky dotaci, kterou se městu na její provoz podařilo získat.

Díky prvnímu projektu bude v Berouně v dubnu otevřena občanská poradna, která bude každé druhé pondělí v měsíci poskytovat občanům bezplatné sociálně – právní poradenství. Zaměřena bude zejména na dluhovou problematiku. Zájemci ji najdou v Klubu důchodců, který sídlí v areálu někdejších kasáren, ve 2. patře nad knihovnou.

Poradenství zde bude poskytovat Občanská poradna Remedium Praha, která se poradenstvím zabývá již řadu let. Poradna se pro občany poprvé otevře v pondělí 14. dubna v 9.00. „Poskytne bezplatné poradenství ve všech oblastech vyjma práva obchodního. Lidé se budou moci do poradny objednávat telefonicky či mailem,“ potvrdila koordinátorka komunitního plánování Kateřina Vicková.

Druhý projekt počítá se zakoupením sady sportovních potřeb, které budou využity nejen při projektech a akcích města, ale i dalšími organizacemi zabývajícími se volnočasovými aktivitami pro děti z nízkopříjmových rodin nebo vyloučených lokalit. „Pořídit chceme mobilní sadu na basketbal, branky na fotbal a potřeby na floorbal, míčové hry, líný tenis, šipky, badminton,“ vypočetla Kateřina Vicková s tím, že na sportovní náčiní bude dohlížet Farní charita, která pro děti z vyloučené lokality Zavadilka pořádá volnočasové kroužky.

„Od charity si bude moci bezplatně náčiní půjčit také například Nízkoprahový klub nebo Český červený kříž,“ dodala koordinátorka s tím, že cílem bylo zabezpečit smysluplné trávení volného času dětí. Občanská poradna Remedium.

Poradna bude otevřena každé sudé pondělí v měsíci od 9.00 do 16.00.
Mail:
Tel.: sídlo poradny v Praze
Mobil:
www.remedium.cz

Zdroj: http://www.mesto-beroun.cz

You must be logged in to post a comment Login