stredocech.net

Základní informace

V mladoboleslavské nemocnici vyroste pavilon pro onkologii a nukleární medicínu

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi již letos na podzim nabídne pacientům zdravotnické služby nově vybudovaného pavilonu.  „Ten bude sloužit zejména pro oddělení onkologie, nukleární medicíny a pro pacienty, kteří docházejí na dialýzu. Stavba, kterou nemocnice uvede do provozu na podzim tohoto roku, bude stát zhruba 112 milionů korun,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD), který stavbu nové budovy zahájil symbolickým poklepem na základní kámen ve středu 18. února 2015.

aktuality (13)

Pavilon vyroste na místě, kde stála původní budova onkologického oddělení. To nyní pracuje v prostorách staré interny. Do nového pavilonu se onkologické oddělení přesune zároveň s oddělením nukleární medicíny, jehož prostory dlouhodobě nevyhovují zdravotnickým standardům. „Oddělení, které pracuje s radioaktivními látkami a potřebuje tedy pro své přístroje speciální odstíněné prostředí, bylo již několikrát zaplaveno spodní vodou. Jeho přesun tak byl jedinou možností, jak oddělení chránit,“ vysvětlila radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM).

Poklepu na základní kámen se kromě hejtmana Miloše Petery a radní Jiřiny Fialové zúčastnili také náměstek pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička (ČSSD) a ředitel nemocnice Luděk Kramář. Hodně štěstí stavbě poklepem popřáli také ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Václav Chytil a zástupce zhotovitele stavby generální ředitel společnosti Energie – stavební a báňská Zdeněk Osner.

Necelých 40 milionů korun z částky, kterou bude stavba stát, získala Klaudiánova nemocnice prostřednictvím Regionálního operačního programu Středočeského kraje. 51 milionů korun nemocnice zaplatí z vlastních zdrojů a zbylá část bude financována úvěrem, který bude zdravotnické zařízení splácet sedm let. Splácet bude i dalších zhruba 10 milionů korun, které bude třeba investovat do vybavení a přístrojového zajištění nových prostor. „Nemocnice neměla jinou možnost, jak nové prostory postavit. Staré byly z řady důvodů absolutně nevyhovující. Moderní pavilon bude pro těžce nemocné pacienty a ošetřující personál i důstojnějším prostředím, kde tráví opravdu významnou část svého času. Zaslouží si ho,“ prohlásil náměstek hejtmana Karel Horčička.

Image (1)

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login