stredocech.net

Základní informace

V Nupakách hrozil sebevraždou

Psychicky nemocný muž oznámil v sobotu večer své rodině, že chce skoncovat se životem. Muž se měl nacházet v domě v ulici Za Hotelem v Nupakách na Praze východ. Panovalo podezření, že může být ozbrojen několika zbraněmi.

DSC_0003-1024x677

 

Na místo okamžitě zamířily posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, dále pak hlídka OO PČR Čestlice a o pomoc byla požádána jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Říčany.

Policisté v balistických vestách uzavřeli okolí domu. Operační důstojník byl požádán o vyslání Zásahové jednotky Středočeského kraje s vyjednavačem. Vzhledem k tomu, že se na místě nacházeli zástupci médií, vyrazila na místo také středočeská tisková mluvčí.

Běžným postupem pak Zásahová jednotka vnikla do objektu, kde nalezla muže ve špatném psychickém stavu. Do své péče si ho převzali záchranáři, kteří ho za doprovodu hlídky OO PČR převezli do Thomayerovy nemocnice v pražské Krči. Policisté nezajistili (nezabavili) žádné zbraně, účast zásahové jednotky byla na místě především z preventivního charakteru, neboť policisté nemohli přítomnost zbraní vyloučit.

Celá událost se obešla bez zranění nezúčastněných osob.

Zdroj Policejní deník

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login