stredocech.net

Základní informace

V Nymburce padl i Saratov

141019_avt_020
Po výhře nad Astanou vybojoval Nymburk ve VTB lize další cenné vítězství. Tentokrát porazil Avtodor Saratov 96:86. V součtu s těsně prohraným zápasem Eurocupu v Nancy odehrál český šampion v evropských soutěžích již třetí kvalitní utkání za sebou a dává zapomenout na špatný start sezony.

Kvalitním výkonem v Nancy si o základní sestavu proti Avtodoru řekl centr pivot Garrett Stutz. K němu poslal Kestutis Kemzura do základní pětky Rada Rančíka, Tre Simmonse, Jiřího Welsche a na rozehrávku Dariuse Washingtona.

Oba týmy nezačaly nejlépe v obraně, téměř z každé pozice skórovali. Hosté měli ale přeci jen lepší procento úspěšnosti střelby, které se narodilo převážně z volných střel. Nymburk bránil z odstupu a nepoužíval fauly. Saratov střílel za poločas pouhé tři trestné hody.

Domácí tým také ztrácel na doskoku, v obraně dal Avtodoru za první dvě čtvrtiny šest druhých šancí. Přestože statistiky měl téměř ve všech základních ohledech lepší Saratov, Nymburk dokázal během druhé části smazat narůstající rozdíl dvanáctibodovou šňůrou a šel do vedení. Nedokázal sice zastavit Petersona (20 bodů za poločas), problémy dělali v útoku také Klimenko a Chappell (oba 8 bodů), domácí ale těžili z toho, že měli paletu střelců mnohem pestřejší a vedli po dvou čtvrtinách 49:47.

141019_avt_053

Začátek druhého poločasu nevykazoval změny v dění na palubovce. Oba týmy se v útoku snadno prosazovaly. Bylo jasné, že cesta k vítězství povede přes mnohem agresivnější přístup k bránění. Ke změně zavelel Jiří Welsch, který sám ubránil tři pozice soupeře za sebou. Peterson nedal ve třetí čtvrtině ani bod. Nymburk do toho výrazně zrychlil přechod do útoku, který táhl především výborný Washington, a nejednou začal dělat Saratovu problémy. Nadějně narůstající náskok ale Avtodor dokázal zachytit hlavně trojkami. Nymburk šel do poslední části s vedením 74:69.

V prvních minutách čtvrté čtvrtiny domácí znovu odskočili na dosud maximální rozdíl devíti bodů a to hlavně zásluhou dalšího výrazného zlepšení v obraně, na obranném doskoku a také díky rychlým brejkům. Ty Avtodor zachytával jen za cenu faulů, nebo vůbec. Šnůra Nymburka se nakonec už podruhé v zápase zastavila na 12 bodech v řadě a šest minut před koncem z toho bylo velmi nadějné vedení o 15 bodů.

Skvělý zápas hrál Jiří Welsch, který útočil na triple double (nakonec 8pt, 8reb a 8as). Své minuty na palubovce dobře zúročil Vojta Hruban, který své herní příspěvky časoval na důležité chvíle, ať už to byla trojka v závěru třetí čtvrtiny, nebo teď ve čtvrté útočný doskok (který tým bodově využil), nebo těžký a úspěšný nájezd do koše, po kterém si jen rozhodčí mysleli, že neměl být ztrestán ještě šestkou navrch. Gradoval i výkon Petra Bendy, nakonec top scorera Nymburka, který si zkušeně odehrál svoje party při pick and rollu.

141019_avt_068

Nymburk v druhé pětiminutovce poslední části zlomil zápas ve svůj prospěch a nepřipustil drama. Fanouškům se musela líbit dravost a energie všech hráčů, kteří šli hladově za tímto vítězstvím. Ostatně divákům v hale patří velký dík, protože vytvořili, byť v nevelkém počtu, vynikající atmosféru. Jedinou kaňkou na výkonu domácích byl závěr. Nymburk sahal po dvacetibodovém vítězství, ale kvůli výpadku v poslední minutě, kdy byli na palubovce nerozehřátí hráči z lavičky, vyhrál nakonec jen o 10.

141019_avt_278

Body: Benda 23 (2pt fg 10/9, 5reb), Washington 20 (5as), Simmons 14 (4reb, 6as), Rančík 10, Welsch 8 (8reb, 8as), Houška a Stutz 7, Hruban 5, Raivio 2 – Peterson 28, Klimenko 12, Fortson a Chappell 11.

141019_avt_293

středočech.net

zdroj basket Nymburk

5 Responses to V Nymburce padl i Saratov

 1. Couponrani

  8.11.2014 at 10:44

  Surprise, it is a great super amount of document which has been find with many years lengthy. Conduct besides that check-out my own page.

 2. snapdea coupons

  8.11.2014 at 8:57

  Amaze, this could superior little formulate which i’ve unearth when for an extended time an eternity. Make simultaneously explore my new web-site.

 3. find coupons

  8.11.2014 at 8:32

  Surprise, this is a magnificent bit of blog post which has been track down when it comes to considerable reasonable length of time. Accomplish besides that check out a world wide web site.

 4. discount coupons

  8.11.2014 at 7:33

  Awesome, they can be a exceptional section of write up which has been run into present in longer long term. Accomplish definitely visit the actual online business.

 5. myntra coupons

  8.11.2014 at 6:33

  Awesome, here is a terrific bit write down which I have experience at endless reasonable length of time. Carry out even trip these page.

You must be logged in to post a comment Login