stredocech.net

Základní informace

V Poplužním dvoře je stan pro bezdomovce

Město Mladá Boleslav začalo v sobotu se stavbou vojenského stanu pro lidi bez domova. Toto přístřeší staví pracovníci firmy Compag v areálu Poplužního dvora. Stan je alternativou pro lidi bez domova v době velkých mrazů, kdy středisko Naděje má plnou kapacitu – letos byla kapacita naplněna již v říjnu.

Image (1)

„Po zkušenostech z předešlé zimy bude stan zpřístupněn, jak venkovní noční teplota klesne dva dny po sobě pod minus pět stupňů Celsia. Poprvé zde budou bezdomovci spát z pondělí na úterý,“ dodal náměstek primátora Michal Kopal.

Stan byl poprvé zpřístupněn v lednu 2014 a byl v provozu pět nocí. Celkem se zde vystřídalo za dobu provozu 66 lidí. Město Mladá Boleslav se rozhodlo zřídit tuto službu, aby předešlo problémům s přespáváním těchto lidí ve sklepích obytných domů a jiných objektech ve městě. Vyhřívaný stan slouží pouze pro bezplatné přespání.

K 1. listopadu registrovala městská policie na území města Mladá Boleslav celkem 95 osob bez střechy nad hlavou. Z celkového počtu se jednalo o 19 cizinců a šest žen. Městská policie má o každém člověku bez domova kompletní informace nejen o výskytu ale i o zdravotním stavu. V současnou chvíli strážníci bezdomovce upozorňují na možnost přespání ve vojenském stavu v Poplužním dvoře.

Vyhřívaný stan pro přespání bude přijímat klienty od 20.30 do 21.30 hodin, opustit musí zařízení v 7.00 hodin. Stan bude k dispozici, pokud teplota klesne dva dny po sobě pod minus 5 stupňů Celsia. Ve stanu je nabízeno přenocování na rozkládacích lůžkách, k dispozici deka, toalety pro vykonání potřeby. Vstup je určen pro muže a ženy od osmnácti let, kterým jejich zdravotní stav nenarušuje soběstačnost. Projevy chování zájemce nesmí vykazovat znaky, které by mohly závažným způsobem narušit chod zařízení a kolektivní soužití. Zájemce nesmí vykazovat projevy užití alkoholických a omamných látek a agresivního chování. Ve Středisku Naděje mohou zájemci dostat teplý čaj, polévku během denního provozu. Rovněž zde mohou využít hygienické středisko. Vyhřívaný stan slouží pouze pro bezplatné přespání, pokud není volné místo ve středisku Naděje.

mb-net

StředoČech.net

You must be logged in to post a comment Login