stredocech.net

Základní informace

V úterý 7. dubna 2015 začne fungovat nové metro

Praha – Ve čtvrtek 19.2.2015 byla dohodnuta konečná verze úprav povrchové MHD k termínu otevření čtyř nových stanic metra A v západní části Prahy od 7.4.2015.

bus-277191_640

Změny se budou týkat pouze oblastí dotčených prodloužením metra. Kromě zrušené linky 2 se ostatní linky tramvají nezmění, autobusové změny budou znamenat například zkrácení linek jedoucích po Evropské ulici k novým stanicím metra, naopak v Patočkově ulici zůstane rozsah autobusové dopravy zachován.

Jasné jsou také parametry provozu metra A v novém úseku. Od prvního dne provozu bude sledována a vyhodnocována aktuální poptávka.

„Jsem velmi rád, že se podařilo tak rychle dosáhnout širší dohody mezi ROPIDem a dotčenými městskými částmi na úpravách linek tramvají a autobusů. Díky tomu bude dostatek času na přípravu nových jízdních řádů i na informování cestující veřejnosti,“ uvádí Petr Dolínek (ČSSD), náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy. „Ostatní změny navrhované ROPIDem budou v následujícím období podrobeny širší diskuzi a doplněny o dosud nezapracované připomínky městských částí,“ dodává Dolínek.

Schválené změny od 7.4.2015 budou znamenat především zrušení tramvajové linky 2 a zkrácení autobusů jedoucích po Evropské ulici ke stanicím metra Nádraží Veleslavín, resp. Bořislavka. „Naopak část autobusových linek ve směru od Berouna, Rudné, Ořechu a Řeporyjí, které jsou nyní ukončeny u metra B, bude prodloužena k nové stanici metra A Nemocnice Motol a do obratiště Vypich. Podařilo se také obhájit vznik nové metrobusové linky 142, která bude rychle a v krátkém intervalu propojovat významné oblasti západní části Prahy s metrem A i B,“ upřesňuje Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

„Důležité pro občany Prahy 6 je, že radnice uhájila zachování tramvaje č. 18 na Petřiny, beze změny zůstávají zatím také tramvaje č. 20, č. 22. Radnice také prosadila, že na Patočkově zůstala autobusová obsluha tak, jak je dnes. ‎Budeme nadále trvat na tom, aby změny MHD byly co nejvíce promyšlené a vyhovovaly co nejvíce občanům,“ řekl Ondřej Kolář (TOP 09), starosta městské části Praha 6.

„Navržené změny akceptujeme. Zlepšuje se spojení Ruzyně a Malého Břevnova s metrem. Za ideální ale nepovažujeme ztrátu přímého spojení Petřiny – Nové Butovice,“ uvedla Petra Kolínská (SZ), zástupkyně starosty Prahy 6 zodpovídající za oblast dopravy.

„Jsem rád, že se nám podařilo prosadit všechny hlavní požadavky na zachování dopravní obslužnosti pro občany Prahy 13. Obhájili jsme zachování trasy autobusu 174 z Velké Ohrady přes Luka, zachování linky 168 a dostatečného počtu spojů na sídliště Velká Ohrada,“ říká David Vodrážka (ODS), starosta městské části Praha 13.

Vítáme zachování linky 167 spojující Anděl s nemocnicí v Motole a podporujeme také zkrácení intervalů na lince 191 v celé její trase. Vítáme příslib vedení ROPIDu, že nadále budeme pokračovat v jednání o vyřešení dopravní obsluhy oblasti Cibulek. Za vstřícný krok vůči obyvatelům Prahy 5 bychom považovali zřízení zastávky Klamovka na lince 123 od 7. dubna,“ dodává Petr Hnyk (SZ), radní pro oblasti dopravy městské části Praha 5.

www.praha.cz

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login