stredocech.net

Základní informace

Ve školkách mají místa všechny tříleté kladenské děti  

 Mnohá jiná města se potýkají s nedostatkem míst v mateřských školkách. Kladno se však ve školním roce 2015/2016 postará o všechny tříleté kladenské děti. Těch sice zatím zůstává 19 neumístěno, město však ve školkách eviduje ještě 34 volných míst. Dle aktuálních výsledků zápisů přijmou mateřinky celkem 672 dětí, po obsazení volných míst to bude 706 dětí.

Ředitelé kladenských školek se museli i letos potýkat s množstvím duplicitních přihlášek. Zápis byl proveden u 1 472 dětí, z toho však bylo 583 duplicitních. Skutečně zapsaných dětí tedy bylo 889.

Do školek bylo v rámci zápisů přijato 672 dětí. Místa v některých mateřinkách zůstala stále neobsazena. Celkem jde o 34 volných míst, zejména v MŠ ve Vrapicích a Švermově. Ta budou přednostně nabídnuta rodičům tříletých kladenských dětí, kterých po zápisech zůstalo 19 neumístěných. Jednoduše školky, které rodiče těchto dětí pro své ratolesti vybrali, svou kapacitu již naplnily. Místo je však ještě jinde.

„Nedávno jsme zrušili dosavadní pravidla pro přijímání dětí do školek. Ředitelé tak měli při zápisech volnější ruku, což se nyní osvědčilo. Je vidět, že celková kapacita školek je minimálně pro tříleté kladenské děti dostatečná“ řekl kladenský primátor Milan Volf.

Po obsazení volných míst by mělo být přijato celkem 706 dětí. Neumístěno zůstane zhruba 129 dvouletých kladenských dětí a 54 dětí z jiných obcí.

Zápisy do mateřských školek se na Kladně konaly 5. a  6. března 2015.

 

Stredocech.net

Zdroj: Město Kladno

You must be logged in to post a comment Login