stredocech.net

Základní informace

Velikonoční provoz Pražské integrované dopravy

S blížícími se největšími jarními svátky se převážně děti připravují na s nimi spojené velikonoční prázdniny. Ty však sebou nesou omezení provozu linek metra, tramvají i linek autobusových. V letošním roce bude ve čtvrtek 2. dubna a 3. dubna 2015 provoz linek Pražské integrované dopravy (PID) organizován dle prázdninových jízdních řádů pro pracovní den. Pokud se potřebujete někam dostat včas, počítejte tak s časovou rezervou.

tram-246682_640

Omezení provozu lidé pocítí nejvíce v přepravních špičkách. U všech denních tramvajových linek bude interval mezi jednotlivými spoji prodloužen maximálně o 2 minuty. Prodloužení intervalů lze očekávat i u většiny denních městských autobusových linek. Lidé využívající školní linky čísel 551 až 576 a školní spoje musí jako každé prázdniny počítat s tím, že tyto linky nebudou v prázdninové dny v provozu. Příměstské linky číselných řad 300 a 400 mají prázdninové omezení již zapracované do vyvěšených jízdních řádů.

Společnost ROPID navíc upozorňuje všechny své cestující, že z důvodu pouhého dvoudenního trvání prázdninového provozu nebudou v těchto dnech na zastávkách vyvěšovány prázdninové jízdní řády tramvajových ani autobusových linek. Požadovaný spoj mohou cestující najít na webové stránceportalpid.idos.cz, kde budou umístěny všechny aktuální jízdní řády, nebo si jej mohou vyhledat na adrese pid.idos.cz.

O víkendu omezení na cestující nečeká. V sobotu 4. dubna 2015 se bude provoz řídit podle sobotních jízdních řádů, v neděli 5. dubna 2015 se pojede podle nedělních jízdních řádů, které se budou týkat i Velikonočního pondělí, které letos připadá na 6. dubna 2015. Současně je na pondělí připraveno otevření nových stanic metra na lince A, které je plánované na patnáctou hodinu. Změny spojené s otevřením nových stanic se u tramvajových a autobusových linek projeví až od zahájení denního provozu v úterý 7. dubna 2015.

www.praha.cz

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login