stredocech.net

Základní informace

Velikonoční strom na Masarykově náměstí? Výzva pro všechny

Benešov – Novou tradici – zdobení velikonočního stromu by rádi zavedli v Benešově.

velikonocni strom benesov

Před dvěma lety vytvořili novou tradici – „Hromadné zdobení vánočních stromečků“. Tyto stromečky pak zdobily jak náměstí, tak i okolí. Protože se nyní blíží Velikonoce, chtěli bychom společně s vámi vytvořit na našem náměstí podobnou atmosféru. Tentokrát půjde o strom velikonoční.

Jak uvedla Petra Orsáková, z oddělení kultury a prezentace města Benešov, věříme, že se i z této akce stane tradice. Inspirovali jsme se podobným stromem v Německu. Tam jej zdobilo 9 500 kusů vajíček – kraslic. Tento počet asi dohromady nedáme, každopádně oslovujeme tímto benešovskou i okolní veřejnost, zapojte se s námi. Nejen, že náměstí bude hned hezčí, ale všichni vytvoříme něco krásného, co nám udělá radost.

 

Vajíčka mohou být jakákoliv (papírová, plastová, vyfouklá), nejlépe barevná. Musí mít však šňůrku, za kterou je budeme moci na strom pověsit.

Protože bychom chtěli mít strom ozdobený již 1. dubna, na den, kdy vyjede poprvé benešovský ekovláček, je nutné vajíčka odevzdat do 28. března. Nosit je můžete do Turistického informačního centra na Masarykově náměstí.

Byli bychom rádi, kdyby se do této výzvy zapojily také školky a školy, kdy odměníme tu třídu, která přinese nejvíce vajíček. Můžou se však zapojit i např. spolky, sdružení nebo skupiny. I v tomto případě je pro ty nejúspěšnější připravena odměna, doplnila Petra Orsáková na závěr.

Stredocech.net

Zdroj: Město Benešov

You must be logged in to post a comment Login