stredocech.net

Základní informace

Veterán z Afgánistánu přivezl z Mistrovství světa handicapovaných 13. místo

V kanadské Panoramě se minulý týden konalo Mistrovství světa v alpských disciplínách handicapovaných, kterého se zúčastnilo přes 100 lyžařů z 30 zemí s tělesným či zrakovým handicapem. Českou republiku a zároveň i Středočeský kraj reprezentoval Miroslav Lidinský, který je po amputaci dolní končetiny. Vybojoval krásné 13. místo.

home (4)

Miroslav Lidinský z Nového Knína je bývalý voják, veterán z Afganistánu. Na závodech Mezinárodního paralympijského výboru startuje v kategorii LW4. Je členem Monoski teamu, tedy sportovcem s tělesným handicapem, který se na závody připravuje pod vedením trenéra Jana Čiháka v Centru handicapovaných lyžařů. Na letošním šampionátu v Kanadě se účastnil obřího slalomu a slalomu speciál. V prvním závodě se umístil na 23. místě, svého velkého úspěchu a 13. místa z 32 startujících dosáhl ve slalomu speciál.

„Je to obrovský úspěch nejen z hlediska sportovního, ale i osobního, protože se Mirek Lidinský tohoto významného šampionátu zúčastnil bez servisního týmu. Rád bych mu proto touto cestou poděkoval za úspěšnou reprezentaci ČR i Středočeského kraje,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Výrazného úspěchu dosáhl na Mistrovství světa handicapovaných lyžařů také zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. V obřím slalomu obsadili třetí místo.

Středočech.net

zdroj Kraj

You must be logged in to post a comment Login