stredocech.net

Základní informace

Věznice ve Velkých Přílepech je opět otevřena

Vězeňská služba ČR v úterý otevřela pobočku Vazební věznice Praha Ruzyně ve Velkých Přílepech u Prahy, která je určena pro výkon trestu odnětí svobody žen v režimech dohled a dozor.

Celková kapacita pobočky, zakonzervované na jaře 2013 po úbytku vězeňské populace vyvolaném amnestií prezidenta Václava Klause, činí 151 odsouzených. Tato kapacita se bude naplňovat postupně v příštích několika měsících.

Ve Velkých Přílepech je zatím umístěno 12 odsouzených žen, další eskorta se očekává v nejbližších dnech. Areál ve Velkých Přílepech získala Vězeňská služba ČR bezplatným převodem od Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR. Změna určení objektu si v letech 2011 a 2012 vyžádala rekonstrukci ve výši 11 milionů korun. Pobočka Velké Přílepy byla zprovozněna v lednu 2012 a fungovala něco málo přes jeden rok. Po amnestii prezidenta republiky z roku 2013 byla uzavřena Věznice v Drahonicích a další uvolněné kapacity některých vybraných částí věznic byly dočasně zakonzervovány, jednalo se zhruba o 1500 míst. Tyto uvolněné kapacity se vzhledem k rostoucímu počtu vězněných osob opět postupně začlenily do ubytovací kapacity vězeňské služby.

Vězeňská služba ČR do budoucna také počítá s otevřením dvou objektů, a to v Poštorné u Břeclavi a Vyšních Lhotách u Ostravy. Tyto pobočky byly v minulosti pro výkonu trestu odnětí svobody připravovány, ale nebyly uvedeny do provozu. Po amnestii z roku 2013 bylo propuštěno téměř 6500 vězněných osob. K dnešnímu dni je ve vazebních věznicích a věznicích celkem 19 035. V současné době početní stavy narůstají, měsíčně přibývá zhruba 250 vězněných osob.

zdroj policejní deník

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login