stredocech.net

Základní informace

Víkend na lodi

IMG_2910

Poděbrady – Slunečné počasí, vítr čechrající vlasy, osobitá vůně řeky a k tomu mnoho atrakcí nabídla akce Lodě na Labi. Kdo jí nestihnul včera, má šanci ještě během neděle.

My jsme se hned zrána nalodili na zcela novou (tedy co se českých vod týče) loď Blanici, tu provozuje stejný majitel jako veřejnosti již známou loď Král Jiří, která také během celého víkendu jezdila vyhlídkové trasy po Labi. S Blanicí jsme dopluli téměř až do Nymburka a zpátky. Pravda, možná jsme trošku podcenili výběr oblečení a nechali se zlákat paprsky slunce, které se jinak vnímají na lavičce a jinak na lodi, ale ani jemná husí kůže nám nepřekazila zážitek, který jsme si prožili. Cestou jsme míjeli další lodě svážející ostatní návštěvníky této akce, kterou pořádal Zlatý pruh Polabí. Ten pro návštěvníky připravil i několik stánků s propagačními materiály ohledně rozvíjející se vodní turistice v Polabí i výletů na hrady a zámky.

Kromě svezení na nejrůznějších lodích můžete během dneška spatřit práci lodní policie, potápěčů, nebo skvělou show vodního muže, který díky tryskám vyletí až 20m nad hladinu.

Pokud vám po cestě vytráví a budete hledat tip na dobrou restauraci, nemusíte chodit daleko. Hned u břehu je hotel Bílá růže, který nás nejdříve odlákal vysokou návštěvností a zkoušeli jsme se poohlédnout jinde, nicméně nakonec jsme se vrátili a udělali opravdu dobře. Výtečná kuchyně, příjemný personál a ceny? No opravdu lidové..Dva plátky domácí sekané s kaší za 49 Kč? Kde jinde to najdete. Zkrátka určitě stojí za to se tady zastavit.

_MG_2850

IMG_2901

IMG_2925

IMG_2926

Středočech.net

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login