stredocech.net

Základní informace

Víkend s vůní benzínu

Moto popovice 1

Poprvé se před branami pivovaru sejdou motocykloví nadšenci a to nejenom z Velkých Popovic. Mohou za to tři písmena, resp. název německé značky, která vyrábí motocykly značky BMW již 90 let! O něco mladší je BMW Moto klub Czech Republic, který letos v září oslaví 10 výročí založení. A právě setkání ve Velkých Popovicích je jednou z příležitostí, jak to v sobotu 6. září pořádně oslavit.

BMW Moto klub Czech Republic byl založen 10. září 2004 s cílem oslovit majitele a příznivce značky BMW a zapojit je do aktivit, které souvisí přímo, ale i nepřímo se značkou BMW. „Chceme zaujmout stávající i potenciální členy klubu především náplní pořádaných akcí – společenských, kulturních a sportovních. Naši členové jsou ze všech koutů republiky ale i z Popovic, Nechánic, Říčan, Kunic, Jirčan a celá řada jich je také z Prahy,“ představuje klub předseda výkonného výboru pan Michal Vackář, který bydlí ve Vidovicích a na mašině značky BMW jezdí již řadu let i se svojí manželkou.

Proč Velké Popovice? „Už minulý rok jsme se sešli s paní starostkou a bavili se o možné spolupráci, a díky panu Vorlovi, který je naším členem a je zaměstnancem pivovaru se tuto akci podařilo zrealizovat. Řekněme, že je to vyvrcholení naší dosavadní práce. Jsme přesvědčeni, že by mohla být pro lidi zajímavá. Navíc, kdokoli má motocykl a nebo skútr, může se zúčastnit sobotní spanilé jízdy napříč Ladovým krajem,“ dodává Michal Vackář.

Program akce:

Zahájení

10:00 vyjížďka od parkoviště před pivovarem Velké Popovice | 10:30 Zámek Berchtold | 13:00 Kamenice – na vyjížďku jsou zváni všichni majitelé motorek a skútrů

14:00 Návrat z vyjížďky, program pokračuje na parkovišti před pivovarem:

Soutěže, jízda zručnosti – té se mohou zúčastnit také všichni, rozhodně co chceme je předvedení základů ovládání motocyklu

Ukázka historických motocyklů – BMW club Praha

Vystoupení hudební skupiny Rockass

Prohlídky pivovaru

Občerstvení a pivo Velkopopovický Kozel

 

Středočech.net

Foto: Karolína Hniličková

You must be logged in to post a comment Login