stredocech.net

Základní informace

Víkend v sedle

Na farmě najdete převážně české teplokrevníky, ale i poníky a dokonce anglického plnokrevníka. Foto: Kristýna Nezbedová

Na farmě najdete převážně české teplokrevníky, ale i poníky a dokonce anglického plnokrevníka.
Foto: Kristýna Nezbedová

Rakovnicko – Navštivte malebnou vesničku Bdín na Rakovnicku a užijte si nezapomenutelný zážitek, odpočinek i relaxaci. Poznejte svět z nejkrásnějšího pohledu, z koňského hřbetu.

Na rodinné farmě, kterou najdete uprostřed cesty mezi Rakovníkem a Slaným se můžete těšit na výuku jízdy na koních a vyjížďky do lesa. Zajezdit si tu mohou nejen začátečníci, ale i pokročilí. Pokud máte děti, vezměte je s sebou a pokud budou chtít, taky se povozí.

Farma plná zvířat

Mezi koňmi můžete vidět i poníky a dokonce i anglického plnokrevníka. Na rozlehlých pastvinách se také potkáte s kozou Lízou a Rózou, s krávami a ovcemi. Když budete procházet krásné stáje, nezapomeňte se pečlivě dívat, tady totiž bydlí také prasátka. Pokud se bojíte psů, nebojte se, fenky Arka a Brita Vás mají za úkol pouze pečlivě přivítat.

Máte rádi mléko?

Pak rozhodně neváhejte a kupte si lahev čerstvého domácího mléka. Můžete si odvézt jak kravské tak kozí, přímo z farmy. Litr domácího mléka ať kravského či kozího vás vyjde na 20 korun.

Přespat můžete u Lípy

Ubytování ani restauraci bohužel ve Bdíně nenajdete, ale cca o 8 km dále směrem na Karlovy Vary najdete vísku vyhlášenou pivem – Krušovice. Tady se můžete ubytovat v překrásném hotelu a najíst v restauraci U Lípy. Ceny ubytování najdete na http://hotelulipykrusovice.cz/.

Jaké jsou ceny a zážitek v sedle?

Vyjížďka do přírody 250,- Kč/1 hodina

Využití jízdárny, kruhové jízdárny 350,- Kč/1 hodina

Kde farmu najdete?

Pojedete k obecnímu úřadu na adrese Bdín 38, dáte se za ním doleva po betonových panelech a na místě. Jen nezapomeňte před návštěvou kontaktovat pí. Krejčovou na tel. 608 921 708 a jízdu si předem domluvit.

 

Text: Iveta Tichá

You must be logged in to post a comment Login