stredocech.net

Základní informace

Vítěz poletí do Japonska

 Kladno – Autor nejlepšího návrhu víceúčelového objektu u OC Billa v centru města poletí do Japonska. Město Kladno a architekt David Vávra ve spolupráci s Českým centrem Tokio a Raymond Architectural Design Office, Inc.  vyhlásí již 3. ročník architektonické soutěže Cena architekta Antonína Raymonda.

antonin rajmont

Město naváže na úspěšné předchozí ročníky a znovu připomene přínos svého rodáka světové architektuře. Předmětem soutěže pro studenty vysokých škol architektury je urbanisticko-architektonická studie bloku vymezeného ulicemi Kleinerova, Váňova, Tyršova a Vašatova s objektem dnešního OC Billa a plochou parkoviště, pro dostavbu víceúčelového objektu, včetně řešení veřejného prostranství a podzemního parkingu. Soutěž bude vyhlášena 23. února 2015.

„Na návrhy studentů se velmi těším. Očekávám nové pohledy a neotřelé nápady na řešení tohoto prostoru v centru města. Věřím, že vyvolají diskuzi o tomto místě a snad povedou i k jeho proměně,“ řekl Ing. arch. Ondřej Rys, předseda Komise Rady města Kladna pro rozvoj města.

Hlavní cenou pro vítězného studenta bude dvoutýdenní pobyt v Japonsku, spojený s prohlídkou realizovaných staveb architekta Raymonda a návštěvou ateliéru Raymond Architectural Design Office v dubnu 2016. Za druhé místo bude finanční odměna ve výši 30.000,- Kč a za místo třetí pak 15.000,-Kč.

Odevzdání soutěžních návrhů je možné do 15. září 2015. Veškeré podklady k soutěži budou v příštích dnech uveřejněny na webových stránkách města Kladna www.mestokladno.cz (banner s logem soutěže na úvodní stránce).

V porotě, která bude koncem září posuzovat soutěžní návrhy, zasednou mimo jiné architekti František Müller, Ondřej Rys, Zdeněk Fránek, Osamu Okamura,  Ivan Plicka a samozřejmě David Vávra. Chybět nebude ani „znovuobjevitelka“ Antonína Raymonda, doktorka Irena Veverková.

Význam soutěže je nejenom v možnosti prezentovat architektonické vize mladé generace široké veřejnosti, ale také zpopularizování osobnosti architekta Antonína Raymonda (narozen 10. 5. 1888, zemřel 21. 11. 1976), kladenského rodáka židovského původu, mezinárodně uznávaného architekta a zejména zakladatele novodobé japonské architektury.

Stredocech.net

Zdroj: Město Kladno

 

You must be logged in to post a comment Login