stredocech.net

Základní informace

Vločky z vinylu na vánoční ozdoby

V dnešním návodu budeme řezat vinyl folii s puntíky. Tentokrát vám ukážu, že plotr opravdu vyřeže jakoukoliv kvalitní folii. Tuto puntíkatou jsem náhodou objevila v jednom obchodě s tapetami a metr jsem si na zkoušku koupila. Plotr si s ní hravě poradil a já pro vás mám vánoční návod na ozdoby zdobené vinyl vločkami.

final5_3

Jako podklad používám úplně obyčejné ozdoby zakoupené v jenom velkém obchodě s nábytkem. Plastové proto, že mám doma dosti drzou kočku, a ta mi ozdoby ze stromečku ráda shazuje.

K výrobě vloček budete potřebovat pouze plotr, vinyl a šablonu vloček, různé vánoční ozdoby, které jsou nudné a vy byste je rádi vylepšili.

Nechtěla jsem vyrábet mnoho vloček, a proto jsem si z role vinylu odstřihla obdélník (30x25cm). Pracovní plochu jsem si upravila dle velikosti vinylu.  Chtěla jsem, aby byly ozdoby trochu jednotné, proto jsem využila pouze jednu šablonu vločky, kterou jsem si připravila v různých velikostech.

Postup1_54

Podmínky pro řezání neoriginálního vinylu jsou stejné jako u Silhouette vinylu, proto jsem vybrala z menu přednastavený vinyl. Chtěla jsem však, abych měla vločky komplet vyříznuté i s podkladovou vrstvou, proto jsem ručně zvětšila číslo u tloušťky.

Vinyl jsem přievnila na podložku a dala řezat.

Postup2_57

Po vyřezání jsem opatrně sejmula materiál kolem vloček, pozor ten nevyhazujte, ještě se nám bude hodit!

Postup3_44
Postup4_37

Poté jsem vybrala různé ozdoby a vločky na ně nalepila.

Postup5_33

Bohužel dnes moc nepřálo počasí na focení a tak jsem musela využít blesk. Myslím, že ozdoby jsou krásnější a hlavně originální. Je to jednoduchý projekt, vhodný i pro úplné začátečníky. Zbylé vločky nevyhazujte, brzy příjdu s dalšími nápady jak je využít.

prima řezání

Katka Dachovská

Final1_40
Final2_23
Final3_10
Final4_7
Final5_3
Final6_2

www.ForART.cz

BHCPRO s.r.o.

forartlgo banner

You must be logged in to post a comment Login