stredocech.net

Základní informace

Vyberte si dnes svou školu

Celkem 73 středních škol, gymnázií a učilišť nabídne zájemcům informace o jednotlivých studijních oborech v Městském společenském domě v Kolíně ve dnech 13. – 14. 10. 2014. Na už tradiční akci, nad kterou převzal záštitu Úřad práce ČR (ÚP ČR), poradí vystavovatelé zájemcům s výběrem té nejvhodnější školy. 

Zaměstnanci Úřadu práce poradí zájemcům v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Vybraný obor by měl žáka nejen bavit, ale i vyhovovat jeho předpokladům, schopnostem a také by měl mít uplatnění na trhu práce.

„Jde o jeden z nejdůležitějších kroků v životě mladého člověka, a proto je třeba nebrat volbu vhodné školy či oboru na lehkou váhu. My jsme připraveni, vzhledem ke zkušenostem a znalostem trhu práce, nasměrovat budoucí středoškoláky tak, aby za pár let skutečně práci našli. Za důležité považujeme informovat o tom i jejich rodiče. Právě oni mohou své dítě nejvíce ovlivnit,“ říká generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková.

Přehlídka škol v Kolíně patří mezi hojně navštěvované. Mezi návštěvníky jsou nejen jednotliví budoucí středoškoláci, ale také celé třídy. Pořadatelé se proto snaží program co nejvíce zpestřit.

„Některé školy se například prezentují názornými ukázkami. K vidění jsou módní přehlídky, ukázky kuchařského umění, výrobky uměleckých řemesel i ukázky bojového umění od strážců zákona,“ říká ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kolíně Jan Máslík.

Na konci září evidoval ÚP ČR 33 039 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých. Z toho jen absolventů bylo 29 373. Jejich počet vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 7 835 osob. Meziročně naopak klesl o 7 928 lidí. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli 5,6 % (srpen 2014 –  4 %, září 2013 – 6,7 %). Nejpočetnější skupinu nově zaevidovaných absolventů tvořili hlavně středoškoláci – bývalí studenti ekonomických oborů, hotelnictví nebo gymnázií. Nejméně pak bylo vysokoškoláků. „Je pravidlem, že v září řady absolventů na Úřadu práce ČR vždy zesílí a jinak tomu nebylo ani letos. Ve srovnání s loňským rokem je jich ale výrazně méně a na celkové nezaměstnanosti se výrazně nepodepsali. Důvodem je fakt, že do evidence tentokrát přicházeli už v průběhu léta, což svědčí o jejich rostoucí odpovědnosti,“ shrnuje Marie Bílková.

 

4 Responses to Vyberte si dnes svou školu

 1. Pre Workout Supplement

  28.11.2014 at 12:13

  Thanks for your write-up. One other thing is when you are promoting your property on your own, one of the concerns you need to be aware about upfront is just how to deal with home inspection records. As a FSBO vendor, the key towards successfully shifting your property and also saving money about real estate agent revenue is knowledge. The more you realize, the smoother your property sales effort is going to be. One area where this is particularly important is home inspections.

 2. Thanks again for the article post.Really looking forward to read more. Really Great.

 3. What i do not understood is in fact how you are not really a lot more smartly-liked than you might be now. You’re so intelligent. You know therefore considerably in the case of this matter, made me individually consider it from numerous varied angles. Its like men and women are not fascinated except it’s something to do with Girl gaga! Your personal stuffs great. Always care for it up!

 4. read this post here

  20.11.2014 at 7:54

  The Zune concentrates on being a Portable Media Player. Not a web browser. Not a game machine. Maybe in the future it’ll do even better in those areas, but for now it’s a fantastic way to organize and listen to your music and videos, and is without peer in that regard. The iPod’s strengths are its web browsing and apps. If those sound more compelling, perhaps it is your best choice.

You must be logged in to post a comment Login