stredocech.net

Základní informace

Vyřazení Kladna je velké zklamání, říká Jágr starší

Jaromír Jágr starší znovu našel sílu, aby pomohl kladenskému hokeji a zároveň svému synovi s řízením klubu. Vytyčený cíl, kterým je návrat Kladna do nejvyšší soutěže, ovšem vzal za své už v neúspěšném čtvrtfinále play off 1. ligy.

jagr

 „Byl jsem o kvalitě kádru přesvědčený. Mužstvo jsme posílili nejlépe, jak to jenom šlo,“ říká otec a zástupce majoritního vlastníka klubu.  Foto: Josef Poláček

Rytíři vypadli už ve čtvrtfinále, ambice byly mnohem vyšší. Mělo podle vás mužstvo dostatečnou kvalitu, aby došlo dál?

Je to veliké zklamání. Dle mého názoru jsme měli kádr silný dost a já byl přesvědčený, že v nižší soutěži budou někteří hráči vynikat. Mužstvo jsme posílili nejlépe, jak to jenom šlo. Na trhu už ani nebyla možnost posílit víc a sehnat další hráče, kteří by byli opravdovými posilami, i když prostředky bychom našli.

Co se bude dít s A-mužstvem v nejbližších dnech?

My teď musíme říct, s jakými hráči bychom rádi dál spolupracovali. Také o tom budu přes víkend mluvit se synem. Díval se na spoustu zápasů, v play off na všechny, a má tak o hráčích velmi dobrý přehled.

Někteří hokejisté Kladna mají vyřízené tzv. střídavé starty a existuje možnost, že sezonu dokončí v extraligovém Litvínově a na Spartě. Můžete objasnit, z jakého důvodu k tomu náš klub přikročil?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že téměř každé z prvoligových mužstev spolupracuje s extraligovými kluby, existují tam úzká propojení. My nejsme žádnou farmou, ale také jsme potřebovali navázat určitou spolupráci, protože jinak bychom kádr dávali těžko dohromady.

Narážíte konkrétně na gólmana Jana Lukáše ze Sparty a Jiřího Zemana z Litvínova?

Honzu Lukáše jsme nutně potřebovali už v prosinci, kdy se zranil Jan Chábera a Dan Vladař odjel s reprezentací. V tu chvíli ho nemít, dopadli bychom velmi špatně. Navíc jsme ze Sparty získali zdarma na výpomoc Zdeňka Bahenského. Z Litvínova zase přišel zadarmo obránce Jiří Zeman. A to, že jsme v průběhu sezony udělali střídavé starty na některé naše hráče, nebylo nic závazného.

V médiích se objevily informace, že klub bude mít problémy se získáním dotací od města pro A – mužstvo. Dá se ze strany klubu říct, jaká je v tomto ohledu situace?

Žádosti o dotace jsem na město oficiálně podal v zastoupení syna a zastupitelstvo o nich ještě nerozhodlo. Uvidíme.

Nelze opomenout kritiku na fungování a řízení klubu od primátora Milana Volfa, kterou otiskl Kladenský deník. Milan Volf se například pozastavil nad působením bývalého výkonného ředitele Václava Bartoše…

Václav Bartoš spolupracuje dál ve věcech ohledně marketingu, komunikuje s partnery, které do klubu přivedl, a může zastupovat syna. Václav dokázal klub velmi dobře finančně zajistit – lépe, než když jsem to dříve dělal já.

Budete se chtít v dohledné době s panem primátorem sejít?

Určitě se s ním rád sejdu, ale nechci si dopisovat přes média. Myslím, že naše vzájemná komunikace je dlouhodobě nadstandardní.

 

Stredocech.net

Zdroj: Rytíři Kladno

You must be logged in to post a comment Login