stredocech.net

Základní informace

Yaris: Když to takhle půjde dál, festivaly budou celoroční záležitost

ZakázanÝ ovoce si loni docela máklo. Výsledkem je super deska s názvem Automat na lásku. Co však kapela plánuje na letošek. Zavřou se kluci zase do studia nebo se mu naopak obloukem vyhnou? A kolik je vlastně kapele let? O tom jsme si povídali s Yarisem.yaris

Foto FB kapely ZakázanÝ ovoce: Copyright ©

Jsme na začátku nového roku, dává si kapela předsevzetí?

Kapela má každý rok několik předsevzetí, ale asi to největší z nich je, že se nebudeme tak stresovat a vše se bude dělat s předstihem a ne na poslední chvíli – příprava turné, nové cd, natáčení klipu a mnoho dalších věcí. Opak je však pravdou a koncem každého roku jsme rádi, že se vše tak nějak stihlo. Letos ještě ani pořádně nezačal leden a už se na nás opět valí termíny. :)

Plány do tohoto roku jste zveřejnili (alespoň, co se koncertů týče) už na sklonku minulého roku. A co další plány?   

Ano je to tak. Na jaře tohoto roku pokračuje turné s kapelou Imodium, se kterou jsme na pozdim minulého roku objeli téměř 30 klubů. Tentokrát bude turné uplně poprvé v historii zÝo akustické. Kromě koncertů je v přípravách nový klip na nějakou další píseň z nového alba Automat na lásku a připravujeme také oslavy 10 let kapely, ale vše je ještě v přípravách.

V minulém roce jste vydali povedenou desku.  Chystáte letos také nějakou práci ve studiu nebo si dáte pauzu?

Uf, po každé desce nechceme studio alespoň 2 roky vidět. :D Každé natáčení a příprava CD je neskutečný kolotoč a hromada mravenčí práce, která ve výsledku vyplivne papírovou, barevnou krabičku s kolečkem uprostřed. Je to hezký pocit držet tu věc nakonec v ruce, ale myslím, že si ho určitě tenhle rok necháme ujít. Co bude v dalším roce uvidíme.

A co nějaký jiný novinky a překvapení pro fanoušky. Chystá se něco?

V plánu je spoustu věcí, ale kdybychom je tady prozradili, tak už by to nebylo překvapení přece. :) Myslím, že 10 let kapely přinese několik zásadních momentů a fanoušci se mají na co těšit. My se samozřejmě těšíme taky.

Venku ještě vládne letos dost proměnlivá zima. Víte už přesto, na jakých festivalech se v létě ohřejete?

To sice ano, ale když to takhle půjde dál a v lednu budeme mít na teploměrech skoro 20 stupňů, festivaly budou celoroční záležitost. :) Na těch letošních letních nás můžete zastihnout např. na Benátské Noci, Basinfirefestu, Vysmátém létě a ostatní budeme postupně zveřejňovat na našich webovkách www.zakazanyovoce.cz. Díky za rozhovor, Yaris

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login