stredocech.net

Základní informace

Z moravského sklípku do Ameriky

Snímek o slavném Středočechovi. I tak by se dal nazvat film, který připravuje česká televize na Vánoce a v jehož hlavní roli Hynek Čermák ztvární Antonína Dvořáka v klíčové epizodě jeho života.

Diváci nahlédnou také do jeho rodiny a poznají jeho celoživotní múzu, hraběnku a herečku Josefínu Kounicovou. Právě ona byla Dvořákovou tajnou a celoživotní láskou. Její nemoc ale tvrdě zasáhla do zvláštního a celoživotně ustáleného trojúhelníku, který tvořila spolu s Dvořákem i jeho manželka Anna.

amricke dopisy 2

Mistrova můza Josefína (Soňa Norisová) a manželka Anna ( Petra Špalková)

 

Scénář snímku, volně inspirovaného skutečnými životními osudy hudebního velikána, napsal Petr Zikmund, režie se ujal Jaroslav Brabec. Ten do hlavní role Antonína Dvořáka obsadil Hynka Čermáka, role jeho ženy Anny se zhostila Petra Špalková, hraběnku Josefínu Kounicovou představuje Soňa Norisová. Ve filmu se dále objeví Igor Bareš, Jan Novotný či Vladimír Javorský v roli básníka Josefa Václava Sládka.

amricke dopisy 1

Americké Dopisy se natáčely v autentických lokacích, mimo jiné na zámečku Vysoká u Příbrami či na zámku Lužany.

„Naším záměrem bylo postihnout originálním způsobem nejskrytější niterné procesy, kterými procházel největší český muzikant ve svých třiapadesáti letech, v době své vrcholné zralosti, v době Novosvětské, Humoresek a violoncellového koncertu. V době, kdy i ty nejobtížnější otázky jeho života vyplouvaly na povrch. Hlavně ta první, která zněla, kdo vlastně jsem,“ říká scenárista Amerických Dopisů Petr Zikmund.

 

Stredocech.net

Zdroj: Česká televize

You must be logged in to post a comment Login