stredocech.net

Základní informace

Začíná rekonstrukce zastřešení haly ve stanici Praha hlavní nádraží

Jedna z nejdelších a nejrozsáhlejších výluk zasáhne vzhledem k výjimečnosti pražského hlavního nádraží také nejvíce cestujících. Správa železniční dopravní cesty bude rekonstruovat zastřešení haly nad nástupišti. Práce se uskuteční po etapách, první se týká nástupišť 1 – 4. České dráhy proto od pondělí 2. února musí přistoupit k úpravám v dálkové i regionální dopravě. Změní se cílové stanice, u některých spojů časy a přeruší se přímá linka S7 Řevnice – Úvaly.

train-384038_640

Další změny ve vlakové dopravě nastanou v průběhu realizace oprav. Uvědomujeme si závažnost omezení, které našim zákazníkům rekonstrukce způsobí,“ uvedl Michal Štěpán, člen představenstva pro osobní dopravu. „Je nešťastné, že takto rozsáhlou akci nedokázal správce infrastruktury připravit včas tak, aby omezení, která v dopravě způsobí, byla zanesena již do jízdního řádu planého od prosince. Neuběhl ani měsíc a jsme nuceni kvůli výluce jízdní řád měnit. Znamená to pro nás i pro zákazníky řadu nepříjemných komplikací. Jako dopravce se nicméně musíme přizpůsobit a zajistit plynulý provoz a bezpečnost cestujících,“ dodal. České dráhy využijí všech svých informačních kanálů, aby cestující v předstihu informovaly.

Dálková doprava

Rychlíky Praha – Děčín

 • Všechny rychlíky v relaci Praha – Děčín a zpět pojedou ze zastávky Praha-Podbaba na Masarykovo nádraží a nebudou zajíždět do stanice Praha-Holešovice a Praha hl.n. Výjimkou je poslední večerní rychlík v obou směrech, který nadále pojede do stanice Praha hl.n. z důvodu zajištění přestupů z jiných dálkových vlaků.
 • Příjezdy na Masarykovo nádraží budou vždy dvě minuty po celé hodině a odjezd bude naopak osm minut před celou, cesta z Prahy se tak o 7 minut zkrátí v obou směrech.
 • Současně se rozšíří počet víkendových vlaků vedených jednotkou CityElefant.
 • Ranní chomutovský rychlík R 601 pojede naopak ze stanice Praha-Holešovice atypicky odklonem do stanice Praha Masarykovo nádraží.

Rychlíky z Českých Budějovic přes Tábor do Prahy

 • Většina rychlíků (kromě prvních ranních, posledních večerních a jednoho dopoledního spoje) pojedou až do stanice Praha-Holešovice, a to z důvodu potřeby uvolnit kolej ve stanici Praha hl.n. pro jiné vlaky.
 • Ve stanici Praha hl.n. budou spoje ze stanice Praha-Holešovice stát pouze 5 minut, proto cestujícím s jízdním kolem doporučujeme cestovat již ze stanice Praha-Holešovice, kde bude dostatečná doba pro naložení jízdních kol, na rozdíl od hlavního nádraží.

 

Regionální doprava

Linka S7

 • Zásadní změnou je „roztržení“ přímé linky S7 Řevnice – Úvaly.
 • Vzniknou dvě samostatné linky: Praha hl. n. – Řevnice a Praha Masarykovo nádraží – Úvaly.
 • Časy spojů se nemění, kromě odjezdu z Masarykova nádraží do Úval spoje odjíždějí o 1 minutu dříve než z hlavního nádraží.
 • Dva páry vlaků v pracovní dny Os 8813/8816 a 8845/8848 z / do Berouna budou končit / začínat ve stanici Praha-Smíchov.
 • Díky vozebnímu provázání s vlaky do Kralup nad Vltavou budou na vybrané spoje do Úval nasazeny starší pantografové jednotky 451 a naopak stoupne počet vlaků vedených jednotkami 471 směrem do Kralup.

Ostatní změny

 • Nepojede přímý vůz na vlaku Rx 766 v relaci Pardubice – Plzeň – Cheb. Od 2. února 2015 lůžkový vůz na vlaku EN 444 z Košic do Pardubic a následně na Rx 766 z Pardubic do Chebu, bude řazený pouze na EN 444 v relaci Košice – Praha hl.n.
 • Zároveň dojde k roztržení vlaku Rx 766 v Praze hl.n., oba vlaky budou mít stejné číslo a nebude mezi nimi zajištěn přestup.
 • Spěšný vlak Sp 1904 z Nymburka do Prahy Masarykova nádraží (příj. 7:05), pojede nově na hlavní nádraží (příj. 7:01).
 • Dva osobní vlaky Os 9625 a Os 9629 v relaci Kralupy nad Vltavou – Praha Masarykovo nádraží (odj. 6:26
  – příj. 7:01 a odj. 7:26 – příj. 8:01) pojedou v celé trase o tři minuty dříve.

Tarifní opatření

Jízdní doklady vydané ve směru od Kralup nad Vltavou v předprodeji do 1. února 2015 a znějící do / ze stanice Praha-Holešovice platí bez doplatku jízdného při jízdě do / z do stanice Praha Masarykovo nádraží (o 3 km delší trasa).

Ve vlacích Rx 753 (odjezd z Prahy-Smíchova v 7:35), Rx 777 (odjezd z Prahy-Smíchova v 16:35) v úseku Praha-Smíchov – Praha hl.n. a ve vlaku R 1250 (odjezd z Prahy hl.n. v 7:44) platí v úseku Praha hl. n. – Praha-Smíchov jízdní doklady PID.

Veškeré informace jsou k dispozici na www.cd.cz/omezeniprovozu, u operátorů Kontaktního centra 840 112 113, ve všech dotčených stanicích a zastávkách a poskytne je také personál Českých drah.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login