stredocech.net

Základní informace

Zaměstnavateli zpronevěřil zboží za 200 tisíc

Kladno – Kladenští kriminalisté zadrželi jedenačtyřicetiletého muže z Kladna, kterému bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu zpronevěry,zadrželi kriminalisté a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality přijali 22. května trestní oznámení od provozovatele prodejny v Kladně v ulici TGM, že se mu v prodejně ztrácejí tabákové výrobky. Podezření padlo na zaměstnance, který byl v pracovním poměru od začátku měsíce března letošního roku. Při provedené inventuře bylo zjištěno, že od 21. března do 13. června 2014 se ztratilo zboží v celkové prodejní hodnotě asi 200 000,- Kč.Kriminalisté nasadili veškeré operativní prostředky. Monitorovali prostor provozovny, osoby pohybující se v prodejně, ale i odcizené zboží. V pátek 13. června spadla klec. Policisté si došli pro zloděje. I v tento osudný den, muže zadrželi se zpronevěřeným zbožím za téměř osmnáct tisíc korun. To si opět odnášel z obchodu ve svém batohu. Navíc bylo zjištěno, že stornoval úmyslně i nákupy v prodejně a během páteční pracovní doby si tak navíc přišel na částku 641,- Kč.

Vzhledem k tomu, že kriminalisté monitorovali i zboží, které obviněný odnášel z prodejny, zjistili, že tabákové výrobky prodává pod cenou do vytipované večerky v Kladně. Tu vlastní cizí státní příslušníci, se kterými nyní probíhají úkony trestního řízení. V případě prokázání jejich viny, bude proti nim zahájeno trestní stíhání pro přečin podílnictví. V tomto případě hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na čtyři roky.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí PČR

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login