stredocech.net

Základní informace

Setkání s Pygmalionem

Mladá Boleslav – Kdo by neznal antický mýtus o sochaři Pygmalionovi, který vyřezal ze slonovinové kosti tak krásnou dívku, že se do ní zamiloval a uprosil bohyni lásky Afroditu, aby jí vdechla život? 

205_30x40

Co se však stane, když dívka není ze slonovinové kosti, ale z masa a lidských kostí, je květinářkou z ulice a nestává se sochou, ale dámou z vyšší společnosti? Když stvořitel není zamilovaný sochař, ale londýnský profesor fonetiky?

Komedie G. B. Shawa nenechá v klidu vaše bránice – střet světa ulice a světa smetánky nabízí mnoho komických situací. Jenže není to celé vlastně tragické? Líza Doolitlová je změněná do svého protikladu, odsouzená nepatřit nikam. A když navíc do hry vstoupí láska, kterou profesor Higgins neumí či nechce přijmout – vždyť na počátku všeho byla nevinná sázka.
Jenže ta už není hrou, je to sázka ďábla o duši člověka.

Vy máte možnost setkat se s představiteli hlavních rolí i režisérem této hry ještě před jeho premiérou a to ve středu 10. prosince v 16.00 hodin na jevišti Velké scény Městského divadla Mladá Boleslav. Odpolednem „Za oponou“vás provede Pavel Khek a jeho hosty budou:režisér inscenace Petr Mikeska a představitelé hlavních rolí:  Carmen Mayerová, Roman Teprt, Martin Hrubý a Lucie Matoušková. Pořadu Za oponou bude předcházet, jako tradičně, setkání v divadelním klubu, kde lze udělat se jmenovanými rozhovory. Začátek v 15.30 hodin.

Premiéra této hry se uskuteční v Městském divadle 12. prosince. Nezapomeňte si včas rezervovat místo.

276_30x40

StředoČech.net

You must be logged in to post a comment Login