stredocech.net

Základní informace

Zástupci města předali Naději sbírku šatstva

aktuality_mladoboleslavsko_nadeje1jpg

Mladá Boleslav – Náměstek primátora Daniel Marek a vedoucí odboru sociálních věcí Andrea Reslová předali dnes ve středisku Naděje několik desítek kilogramů šatstva a bot, které byly V Mladé Boleslavi nasbírány v zimě během veřejné sbírky. Zástupci Naděje tento dar s díky přijali a potvrdili, že určitě věci z této sbírky najdou dobré využití u zdejších klientů.

 

Největší zájem bezdomovců o služby Naděje, na jehož provoz město přispívá ročně 450 000 Kč, je tradičně během zimy. V současné době již zde mají za sebou ten největší nápor, který letos v únoru pomáhalo město řešit i instalací velkého vojenského stanu v nedalekém Poplužním dvoře, za sebou. Vedoucí mladoboleslavské pobočky Naděje Ivona Horáková potvrdila, že lidé bez domova přijímali s povděkem možnost vyspat se ve vyhřívaném stanu ve chvíli, kdy Naděje praskala ve švech. Naštěstí letošní průběh zimy byl netypicky mírný a skutečně silně mrazivých nocí byl malý počet.

 

Nyní je situace v Naději klidnější. „Zatímco v denním středisku se tady v zimě otočilo během dne 60 až 70 klientů, nyní je to kolem 30 až 35,“ řekla Horáková. V zimě byla přeplněná kapacita i v noci, kdy zde museli dávat devět přistýlek. Nyní zde spává každou noc kolem 13 až 14 lidí.  V Naději se neobjevují jen stálí klienti, ale objevují se zde i noví příchozí z řad Čechů i cizinců. Ze statistik také vyplynulo, že zhruba dvě třetiny klientů jsou občané z Mladoboleslavska.

 

„Jsme rádi, že zde Naděje působí a že jí město na provoz přispívá. Její služby občanům bez přístřeší jsou velmi důležité. Město počítá s tím, že v případě potřeby pomůžeme v příští zimě opět instalací vojenského stanu,“ řekl náměstek Daniel Marek.

 

Naděje v Mladé Boleslavi nyní také chystá velký benefiční koncert, který se uskuteční 28. května od 17 hodin v arciděkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Výtěžek koncertu bude použit na provoz střediska Naděje. Program koncertu najdete v příloze zprávy.

 

Další informace o pobočce Naděje v Mladé Boleslavi najdete na webu http://www.nadeje.cz/mlada_boleslav

 

Zdroj www.mb-net.cz

You must be logged in to post a comment Login