stredocech.net

Základní informace

Ze Slovenska se vrátili jako vítězové!

Screen Shot 2014-08-18 at 10.08.23 AM

Martin/Mladá Boleslav – Bruslaři za sebou mají třídenní turnaj Mountfield Cup 2014, který se konal ve slovenském Martinu, a z něhož odjíždějí jako vítězové! Celým kláním prošli bez ztráty jediného bodu, když postupně porazili domácí celek Martina, hradecký Mountfield a Piešťany. Michal Valent byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje (odchytal dva ze tří zápasů), a jelikož on sám z Martina pochází, výběr adepta pro rozhovor byl celkem jasný.

Michale, gratulace k zisku poháru na Mountfield Cupu. Jaké jsou bezprostřední dojmy po vítězství na turnaji?

Jsme nadšení z toho, že jsme vyhráli. Turnaj jako takový byl náročný, jednalo se o tři zápasy ve třech dnech, ale i tak jsme do každého šli s tím, že chceme podat co nejlepší výkon, a že chceme vyhrát. Rozhodně to nebylo jednoduché. Turnaj byl velmi kvalitní a po organizační stránce bylo všechno super. Sice je to pořád příprava, ale každá výhra se počítá.

Sám jste to už řekl – jednalo se o třídenní turnaj. Jak moc to bylo v rámci přípravy náročné?

Je to trochu specifické, v sezoně se nám nejspíš nic takového nestane, ani v play-off, kde se hrávají většinou dva zápasy po sobě a poté následuje pauza. Bylo to určitě hodně náročné a myslím si, že jsme to zvládli velmi dobře, protože se nám podařilo vyhrát všechny tři zápasy. Takže spokojenost jak po psychické, tak i po fyzické stránce. Myslím, že se ukázalo, že jsme dobře připravení.

Který z těch tří zápasů byl podle vás nejnáročnější, nebo který vás stál nejvíce sil?

Ten první zápas, který jsme odehráli s domácím Martinem, byl hodně náročný. Domácí na nás od začátku vletěli. Byl to zajímavý a náročný vstup do turnaje. Potřebovali jsme si ověřit naše možnosti, takže i to vítězství je tím pádem o něco cennější. Ty tři odehrané zápasy nám ale všechny ukázaly něco, na čem máme a můžeme dále pracovat v pokračující přípravě.

Byly vidět nějaké herní rozdíly mezi týmy z České republiky a ze Slovenska?

Určitě tam nějaké rozdíly byly, ale já bych to nerad hodnotil. Pořád je to příprava a každý z týmů zkouší různé herní situace, trenéři různě doplňují a obměňují herní kádr. Ale celkově bych řekl, že česká extraliga je kvalitnější jak ta slovenská. Kvalita tedy byla spíše na naší straně.

Splnil ten turnaj vaše očekávání a s čím jste na Slovensko odjížděli?

Celý ten turnaj byl specifický, vzhledem k tomu, že Boleslav byla na prvním turnaji vůbec. Ale prověřil nás po fyzické stránce a taky bylo určitě dobré, že jsme byli celé tři dny všichni pohromadě, takže jsme se jako parta stmelili. Myslím si, že to splnilo svůj účel.

 

Zdroj: BK Mladá Boleslav

You must be logged in to post a comment Login