stredocech.net

Základní informace

Mělnické vinobraní se opět blíží

Zveme Vás na do Mělníka, na vinařskou slavnost, jejíž tradice trvá již od roku 1911. Mělnické vinobraní se koná od pátku 18. září do neděle 20. září 2015.

MV_2014_236

Již téměř stoletou tradici má královský průvod Karla IV., který v sobotu navečer přijede do Mělníka zkontrolovat kvalitu místního vína.

V průběhu tří dnů proběhne na dvou hlavních scénách více než čtyřicítka hudebních vystoupení všech žánrů, od cimbálovky přes swing, blues či country až po revivaly. Těšit se můžete třeba na kapelu Traband, Gypsy.cz, Michala Hrůzu, Abba revival nebo slovenské Horkýže Slíže. Na své si ale přijdou i milovníci rytířských soubojů, dobových tanců či divadla, pokud zavítají na dobovou scénu na nádvoří zámku. Dětská scéna se bude odehrávat ve slaměném hradu, který poslouží jako hlediště, odpočívadlo i herní pomůcka. Hry a soutěže pro děti budou tentokrát spojené s historií, a tak budou děti také pátrat po Denáru kněžny Emmy.

MV_2014_351

Kromě muziky a divadla se můžete pobavit na atrakcích v bezplatné zóně. Komu pouťový adrenalin nestačí, může využít mimořádné nabídky letu vrtulníkem. Mělnické památky můžete obdivovat nejen z ptačí perspektivy, ale také z paluby vyhlídkové lodi Fidelio či při pěší procházce městem (nenechte si ujít příležitost návštěvy Zámku Mělník za zvýhodněné vstupné).

MV_2014_207

O vaši přízeň se budou ucházet také prodejci na řemeslném jarmarku lemujícím zdejší ulice.

Již téměř stoletou tradici má královský průvod Karla IV., který v sobotu navečer přijede do Mělníka zkontrolovat kvalitu místního vína. A právě mělnické víno a čerstvý burčák je vedle kulturních programů tím, co každoročně do města přiláká až 30 000 návštěvníků. Ale nemějte strach, na každého se dostane!

 

ceny vstupenek

třídenní: …………………………………………………………………………………………………… 150 Kč

jednodenní ……………………………………………………………………….. …………………… 100 Kč

Děti do výšky 140 cm, důchodci nad 70 let a držitelé průkazu ZTP zdarma.

Mimořádná nabídka pro návštěvníky vinobraní: prohlídka Zámku Mělník za 40 Kč.

You must be logged in to post a comment Login