stredocech.net

Základní informace

Od bolesti ucha může pomoci akupresura

close-up-18753_640

Téměř každý z nás má nepříjemné vzpomínky na dětství, kdy bolest ucha přes nemožnost spaní vedla až na pohotovost a k propíchnutí bubínku. Bolest ucha však není jen doménou dětí. Trpět jí mohou i dospělí a to zejména v souvislosti s onemocněním horních cest dýchacích. Nemějte však strach, píchání ucha lze předejít.

Pomoci při bolestech může akupresura. Když otevřete ústa, najdete bod mezi čelistním kloubem a středem přední strany ucha, je třeba jej stlačovat trvalým tlakem špičky prstů. Stačí držet pět vteřin, uvolnit a opět několikrát zopakovat.

Bolest však může uklidnit také teplo. Stačí naplnit bavlněný sáček několika lžícemi mořské soli. Pak je třeba sáček zahřát a držet jej na uchu dokud nevychladne. Tato rada však neplatí vždy. Pro někoho jsou vhodnější studené obklady.

Využít můžete také aromaterapii. Tedy inhalaci nad párou s éterickými oleji, případně potírání postiženého místa éterickými oleji. Vhodné je využít oleje eukalyptové, kajeputové, levandulové nebo heřmánkové. Přičemž kajeputový olej není vhodný v těhotenství.

Pokud ani po těchto domácích pokusech bolest po několika dnech neustoupí, případně je krutá a v uchu je hnis, pak byste měli navštívit lékaře. Stejně tak jako v případě, kdy bolest provází vysoké horečky. Pokud vám z ucha vytéká čirá tekutina nebo dokonce krev, je třeba lékaře vyhledat neprodleně.

Středočech.net

 

You must be logged in to post a comment Login