stredocech.net

Základní informace

Do ASG míří sedm zástupců Nymburka

Šest hráčů do pole a jednoho trenéra vyšle ČEZ Basketball Nymburk do All Star Game 2015. Utkání hvězd se koná v pondělí 16. března v 18:30 v pražské hale Královka na Letné. Původně byl v nominaci i další zástupce Nymburka Tre Simmons, ten se ale kvůli zranění basketbalové show nezúčastní.

asg_2015-470x266

 

I bez něj má ale Nymburk napříč oběma sestavami největší zastoupení. Z šesti hráčů vybrali fanoušci v hlasování nymburskou čtveřici (původně pětici) do základních pětek. Za tým mazáků tak od začátku nastoupí Jiří Welsch a Petr Benda. Na lavičce pak budou Darius Washington a kouč Kestutis Kemzura. V týmu mladých pušek budou v základu Tomáš Pomikálek a Matěj Svoboda, které bude jistit Vojtěch Hruban.

Při hlasování fanoušků dorazilo pro hráče necelých 25 tisíc hlasů. Nejvíce jich dostal pardubický rozehrávač Levell Sanders, kterého si v základní sestavě přálo vidět nejvíce hlasujících fanoušků. Strhující finiš pak předvedl Jakub Houška z Děčína, který během neděle předběhl v základní sestavě týmu Mazáků exnymburského, nyní prostějovského Radka Nečase o pouhé čtyři hlasy. Radek byl ale do ASG nominován dodatečně. Společně s ním byli v pondělí vybraní další hráči tak, aby se za týden proti sobě mohla na Královce postavit dvě kompletní dvanáctičlenná družstva.

 

Trenéry pro oba výběry stanovilo pořadí v tabulce Kooperativa NBL. Mazáky povede Kestutis Kemzura a Mladé pušky Pavel Budínský z BK Děčín. Pro samotné hráče je pak připravená zajímavá motivace. Vítězný tým si mezi sebe rozdělí finanční bonus a nejužitečnější hráč celého utkání bude mít možnost měsíc jezdit vozem Hyundai Grand Santa Fe.

Pondělní show nebude jen o utkání mezi Mazáky a Mladými puškami, ale k vidění budou samozřejmě populární dovednostní soutěže. Ve dvou z nich, při střelbě za tři body a v soutěži, která bude porovnávat šikovnost smíšených týmů, se představí i hráčky Ženské basketbalové ligy. Součástí jsou i další kulturní představení a celou show odstartuje videomapping.Vstupenky na akci jsou v prodeji v síti Ticketportal.

 

Basket Nymburk

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login