stredocech.net

Základní informace

Senzace! Boleslavští poráží Plzeň i potřetí a postupují do čtvrtfinále!

Mladá Boleslav – Svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka porazili Plzeň i potřetí a zajistili si tak postup do čtvrtfinále play-off!

 bk bolelav ctvrtfinale

Bruslaři předvedli v první polovině zápasu – alespoň, co se skóre týče – suverénní krasojízdu. Postupně se prosadili Hyka, Pabiška a ve 30. minutě Bárta. Hosté se ale nevzdali a jejich místy až přehnaně agresivní hra přinesla indiánům ovoce, ještě do druhé sirény snížili na 2:3 Tomáš Sýkora a Simon. Ve třetí třetině pojistil vítězství Středočechů Tomáš Klimenta. BK Mladá Boleslav tak láme další historickou metu – poprvé si zahraje opravdové play-off se vším všudy, ve čtvrtfinále jej čekají třinečtí Oceláři!

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Gratulaci od Plzně bereme jako velkou poklonu. Byli favoritem, v základní části to na nás opravdu uměli. Sami dobře víme, jaké to je, přijít o klíčové hráče. I tohle tedy určitě bylo na jazýčku vah, které se nakonec naklonily na naši stranu. Po Vánocích jsme hráli o život, nechtěli jsme jít do baráže. Na cokoliv dalšího jsme si netroufali ani pomyslet. Tohle byl jen sen, který se nakonec podařilo dotáhnout. V sérii s Plzní jsme neměli co ztratit, strašně nás nakoplo to první utkání u nich doma, které jsme zvládli, a ve kterém si hráči ověřili, že můžou a umějí vyhrávat. Konkrétně ten poslední zápas byl klasický ve stylu play-off. Za stavu 3:0 se zdálo, že je rozhodnuto, ale soupeř dokázal naskočit do toho svého pověstného kvapíku a ještě nám pořádně zatopit. Hráčům chci moc poděkovat. Jsme rádi, že jsme svým fanouškům dokázali ukázat i něco jiného než jen play-out a baráž. Teď k tomu přibudou ještě minimálně dva zápasy s Třincem. S ním to samozřejmě bude o něčem jiném, je to aspirant na titul. My každopádně uděláme všechno pro to, abychom mu to maximálně ztížili.

Michal Straka, HC Škoda Plzeň: Domácí si postup zasloužili a já jim k němu můžu jen pogratulovat. Byli zkušenější. Uměli klíčové momenty naklonit na svoji stranu. Strašně byl například vidět David Výborný a to je hráč, který se prostě počítá. Nechtěl jsem, aby to před začátkem série vypadalo, že brečíme, ale faktem je, že když se ukázalo, že ztrácíme Ondřeje Kratěnu, věděl jsem, že přicházíme o hodně. Chyběl nám v koncovce, v klíčových chvílích. Takže jak říkám: gratuluji Mladé Boleslavi a přeji jí mnoho úspěchů do další série.

Stredocech.net

Zdroj: BK Mladá Boleslav

You must be logged in to post a comment Login