stredocech.net

Základní informace

Dobrému dílu se daří – Benefiční obchod změnil adresu

Stejně jako charitní obchod v Hořovicích se i berounské Dobré dílo přestěhovalo do větších prostor. Obchod, který celým výdělkem podporuje sociální služby, se v rámci Plzeňské ulice posunul o kousek dál.

Obchod Dobre dilo Beroun

Od února nabízí větší prostory pro zboží a lepší komfort pro zákazníky. Díky Úřadu práce – poskytnutí příspěvku na společensky účelné místo, v novém prostoru obsluhují nově, dvě paní prodavačky.

Farní charita Beroun provozuje dva benefiční obchody, které jsou založené na prodeji darovaného zboží. Dohromady za rok 2014 vydělaly 167 200 Kč. Díky této částce se podařilo dokončit pétanqové hřiště a altán u Stacionáře sv. Anežky České pro seniory. Pro klienty stacionáře se také dokoupily doplňky ke křeslům, zakoupila rehabilitační pomůcka Motomed, elektrické zvedací zařízení a pořídily regály pro skladování lůžkovin a plen.


A co lze v charitních obchodech objevit? „ Nejvíc na odbyt jde sezónní oblečení a boty, knihy pro dospělé i děti, a drobné domácí potřeby“ řekla Jitka Papežová, tisková mluvčí FCH Beroun. „Myslím, že naši zákazníci ocení knihu za 15 korun nebo hrneček za 5 Kč. Věci jsou pěkné a zachovalé, takže komu nevadí, že knížku už někdo četl a v kastrůlku vařil, udělá si radost za málo peněz.“
„Co se týká další nabídky, v Hořovicích se nám osvědčilo sběrné místo čistírny, jelikož ve městě není. V Berouně obchod přináší nové zakázky Šicí dílně, která dává práci dlouhodobě nezaměstnaným ženám. Do Dobrého díla můžete přinést oděvy na opravu, ale také žehlíme a mandlujeme. Ceny nejsou vysoké a do konce března máme ještě akci pro všechny zákazníky obchodu – 20% slevu na žehlení a mandlování.“

Stredocech.net

Zdroj: Farní charita Beroun

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login