stredocech.net

Základní informace

Kolínské školy převléknou kabát

Dvě kolínské střední školy zřejmě čeká zateplení budov. Zelenou energetickým úsporám dali středočeští radní, když odsouhlasili spolufinancování ze strany kraje na obou projektech.

škola

„Jde o Střední odbornou školu stavební a Střední odborné učiliště stavební a Střední zdravotnickou školu a Vyšší odbornou školu zdravotnickou. Zateplení budov by ušetřilo za pět let celkem téměř 4 miliony korun. Do 19. března je možné podat žádost o dotaci na zateplení v rámci 64. výzvy Operačního programu životní prostředí,“ uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Marek Semerád (ČSSD).

Nyní jsou obě školy připraveny na podání žádosti o dotace na zateplení. Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební v Kolíně má v plánu zateplit správní budovu, truhlárnu, budovu kovo a objekt kuchyně a jídelny. To vše za 16 milionů Kč, přičemž dotaci by mohla dostat ve výši 8 milionů Kč, kraj by pak doplatil 8,2 milionu. Škola by za pět let fungujícího zateplení ušetřila 1,4 milionu Kč.

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Kolíně má v plánu zateplení své budovy za 16,4 milionu Kč, z toho předpokládaná dotace je 9,3 milionu Kč, kraj pak doplatí 7 milionů. Finanční úspora by díky zateplení za pět let činila 2,4 milionu Kč.

Pokud obě školy dotace obdrží, budou muset stavební práce i financování stavby uzavřít do konce tohoto roku.

„Zateplování maximálně podporujeme. Vnímáme ho jako ideální možnost, jak nejen uspořit finance, ale také šetřit životní prostředí. Již se nám podařilo díky dotacím z Operačního programu životní prostředí zateplit několik našich škol a máme s tím výborné zkušenosti,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Zdroj Kraj

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login