stredocech.net

Základní informace

Nejlepší školní web? V Kladně už vědí.

Kladno – Originální grafika, informační přínos pro žáky i rodiče a další elektronické služby spolu s dalšími kritérii rozhodly o nejlepších webových stránkách základních a středních škol.

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Kladno, Zd. Petříka 1756 Šárka Vostarková přebírá ocenění od předsedy odborné poroty a náměstka kladenského primátora Přemysla Mužíka. Foto: Josef Seifert

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Kladno, Zd. Petříka 1756 Šárka Vostarková přebírá ocenění od předsedy odborné poroty a náměstka kladenského primátora Přemysla Mužíka. Foto: Josef Seifert

 

Do 12. ročníku soutěže „WWW ŠKOLA KLADNO 2014“ se i letos přihlásilo celkem 15 základních,  8  středních a vyšších odborných škol, tedy přes 70 % všech škol na území města Kladna. 

„Hodnotit webové stránky škol není jednoduché, jedná se o velmi specifickou oblast. Osobně mě ale zaujaly sekce vytvářené přímo žáky a studenty, od školních novin přes ukázky výtvarných prací až po videoreportáže. Vzhledem k jejich kvalitě bychom mohli příští rok zavést i novou kategorii speciálně pro třídní miniweby,“ řekl náměstek kladenského primátora a předseda poroty Přemysl Mužík.

Mezi základními školami zvítězila Základní škola a Mateřská škola Kladno, Zd. Petříka 1756. Nejlepší web ze škol středních měla Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kladno, Cyrila Boudy 2954.

Porota udělila také zvláštní cenu ZŠ Moskevské 2929 za zcela nový web. Stejnou cenu obdržela i ZŠ Cyrila Boudy 1188, a to přesto, že se v době podávání přihlášek staly její webové stránky terčem kyberútoků. Škola proto musela celý původní web stáhnout a vystavit jen provizorní stránky, které jsou do dnešních dnů postupně dotvářeny.

Stredocech.net

Zdroj: Město Kladno

 

Výsledky soutěže:

Kategorie A (základní školy a základní umělecké školy)

  1. místo – Tablety ACER (10 ks) + Dataprojektor s tabulí a tiskárnou - Základní škola a Mateřská škola Kladno, Zd. Petříka 1756
  2. místo – Dataprojektor - Základní škola Kladno, Brjanská 3078
  3. místo – Vizualizér SMART - Základní škola a Mateřská škola Kladno, Ukrajinská 2447

 

Kategorie B (střední a vyšší odborné školy)

  1. místo –  Vizualizér SMART - Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kladno, Cyrila Boudy 2954
  2. místo –  Notebook  HP a tiskárnu CANON - Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Kladno, Jana Palacha 1840
  3. místo –  Notebook HP - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, Dubská

 

Kategorie C (prezentace na webu Kladno živě)

Notebook HP - Základní škola Kladno, Vodárenská 2116

 

Zvláštní cena poroty:

  1. Notebook HPZákladní škola Kladno, Moskevská 2929
  2. Notebook HP - Základní škola Kladno, C. Boudy 1188

You must be logged in to post a comment Login