stredocech.net

Základní informace

Neznámý muž pořezal cestujícího na krku

Dvě minuty po půl osmé přijal operátor tísňové linky 158 volání od cestujících z metra, že neznámý muž v červené bundě, při vystupování ve stanici Invalidovna, pořezal na krku cestujícího. Útočník z místa utekl a zraněný muž pokračoval soupravou dál do stanice Křižíkova, kde ho cestující vytáhli na nástupiště a poskytovali mu první pomoc do příjezdu záchranné služby. Zraněný okamžitě skončil v nedaleké nemocnici a policejní hlídky mezitím propátrávaly okolí a hledaly podezřelého útočníka. Toho se však do současné doby nepodařilo dopadnout.
Do stanice metra vyrazili kriminalisté z výjezdové skupiny a detektivové z třetího policejního obvodu specializující se na problematiku násilné kriminality. Společně ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a svědky a zjišťují, zda tento incident zaznamenal kamerový systém. V současné době je však ještě velmi brzy na jakékoliv závěry nebo stanovení právní kvalifikace, policisté totiž provádějí prvotní úkony – musí například vyslechnout svědky a stěžejní pro ně bude i lékařská zpráva vyhotovená ošetřujícím lékařem pořezaného muže.
Podle svědků měl být útočník ve věku kolem 30 let, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečený byl do světle modrých džínů a červené zimní bundy s tmavým pruhem podél rukávů, pod kterou měl šedomodrou mikinu s kapucí. Na nohou měl tmavé boty a na zádech velký červený batoh, takzvanou krosnu s hnědou dekou.
Kriminalisté touto cestou žádají veřejnost o pomoc a ostražitost. Jakékoliv informace k hledanému útočníkovi, jeho totožnosti a pohybu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoliv služebně Policie ČR.
por. Bc. Jana Rösslerová, 12. 3. 2015
Aktualizace z 12. března ve 14:40 hodin:
Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což hrozí útočníkovi v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt ve vězení.
Aktualizace z 13. března ve 08:15 hodin:
Detektivové nalezli včera večer nedaleko stanice metra Českomoravská červený batoh a červenou zimní bundu podezřelého. Kriminalisté nadále žádají veřejnost o zvýšenou pozornost a v případě, že hledaného muže spatří, aby okamžitě kontaktovala policisty na bezplatné tísňové lince 158. Útočník je s největší pravděpodobností oblečený do šedomodré mikiny s kapucí a světle modrých džínů, na nohou by měl mít tmavou obuv.
www.policie.cz
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login