stredocech.net

Základní informace

Pátráme po dvojici podezřelých mužů

Dva muži se vloupali do bytu v pražských Vinohradech, ze kterého odcizili vybavení za více než sto tisíc korun.

lego-568042_640

Kriminalisté druhého policejního obvodu zabývající se majetkovou trestnou činností řeší od poloviny ledna případ krádeže věcí z bytu v Záhřebské ulici. Za bílého dne se tam vloupala dvojice mužů, která odcizila téměř vše, co jí přišlo pod ruce. Zajímaly je například notebooky, televizor, DVD přehrávač, ale i kosmetika. Majitelka věcí prozatím škodu vyčíslila na bezmála sto tisíc korun. Násilným vstupem do bytu navíc páčením poškodili vstupní dveře a tím způsobili další několikatisícové škody i majiteli domu. Bezpečnostní kamery naštěstí zachytily příchod i odchod obou podezřelých mužů a policisté tak znají jejich podoby.
K popisu: První z nich je ve věku okolo 35 lety, silnější postavy. Má světlou pleť a krátké, mírně vlnité, černé vlasy. Na obličeji má nasazené dioptrické brýle. Oblečený byl do bílé košile s límečkem, černé bundy a černých kalhot. Na nohou měl sportovní černou obuv.
Druhý je muž taktéž ve věku okolo 35 lety, silnější postavy. Má světlou pleť, krátké černé vlasy a černý plnovous. Na sobě měl černou bundu s šedým pruhem napříč hrudí a tmavé kalhoty. Na hlavě měl čepici s kšiltem, kolem krku šálu takzvanou „Palestinu“ a na nohou tmavou obuv.
Oba jsou nyní podezřelí hned ze tří trestných činů, a to z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě dopadení a odsouzení jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Kriminalisté se proto touto cestou obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání po dvojici mužů. Jakékoliv informace vedoucí k odhalení jejich totožnosti, pohybu či pobytu přijmou policisté na tísňové lince 158, nebo kterékoliv služebně.
por. Bc. Iveta Martínková
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login