stredocech.net

Základní informace

Policisté řeší i kuriózní oznámení

Běžně se od pražské policie dozvídáme, kolik pachatelů se strážníkům podařilo zadržet, kolik bylo vyřešeno přestupků či kolik se stalo dopravních nehod. Nastávají však i nevšední situace, do kterých se pražští policisté musí zapojit a veřejnost se o nich málokdy dozví. Od soboty do dnešního rána se například postarali o ženu uvízlou v myčce, psa v kolejišti metra či válejícího se muže po policejních vozech.

handcuffs-308897_640 (1)

Jedno z nestandartních oznámení přijali policisté od ženy, která uvízla se svým vozem v myčce. Jelikož neměla signál na mobilu, jediné kam se mohla dovolat, byly linky tísňového volání. Po vytočení 158 však nebyla schopna policistům sdělit konkrétní čerpací stanici, na které se nachází. Policisté se dopátrali výsledku, a to díky kladeným otázkám na téma jak se žena k čerpací stanici dostala. Po zjištění konkrétní myčky s uvězněnou ženou, informovali personál, který ji následně vysvobodil.

V kolejišti tunelu metra B se nachází velký černý pes. Po oznámení, do kterého byli zapojeni nejen policisté, ale i hasiči, museli ihned zastavit na několik desítek minut provoz metra. Po vypátrání nežádoucího pasažéra, jej předali majitelce, které utekl. Nejedná se o jediný případ, kde hrál hlavní úlohu pes. Na desítky minut blokoval zmatený pejsek provoz na čtyřproudové Průmyslové ulici. I tento příběh skončil šťastně. Policisté ho odchytili a předali do rukou jeho majitele.

Další kuriózní případ přijal operátor o tom, že se nějaký muž válí po policejních vozech. Po příjezdu policejních hlídek ležel podnapilý muž již na zemi. Jelikož nedošlo k žádným škodám, tak jej po omluvě a vysvětlení mladíkova činu poslali domů. Dalším případem opilého muže se zabývali policisté v Opletalově ulici, kde ležícího zcela nahého muže museli probudit ze sladkého spánku. Poté jej převezli na protialkoholní záchytnou stanici.

Častějším typem oznámení je například zavolání ošetřovatelky, která policisty prosí o pomoc s pánem, který spadl z invalidního vozíku. Jelikož nebyl nikdo jiný, kdo by ženě pomohl, policisté ihned vyrazili na místo a muže do jeho vozíku usadili. Z domova seniorů zase, jak už je téměř týdenním zvykem, přijalo policejní oddělení Vysočany oznámení o tom, že sám volající klient, nedostal obvyklou dávku léků. Přestože si člověk pravidelně na podobné věci stěžuje, vyrazili policisté na místo.

Téměř tříletá dcera zavřela svou matku na balkoně, volal soused policistům. Jelikož se v bytě nacházela dcera sama, policisté společně s hasiči ihned jednali. Po půl hodině mohla maminka svou dcerku opět obejmout.

Méně častých a kuriózních případů je mnohem víc, ať už tam patří nezabezpečené auto či celý dům. Policejní práce se týká i výše zmiňovaných oznámení. I když se někomu může zdát, že se jedná o banality, pro jiné mohou znamenat podstatnou a potřebnou pomoc.

www.praha.cz

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login