stredocech.net

Základní informace

Tři desítky měst v České republice – to je Festival ProTibet 2015!

Unikátní filmové projekce, originální himalájské výrobky, benefiční akce Café ProTibet nebo uspořádání výstavy, to vše nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet, který proběhne také v několika městech Středočeského kraje.

tibet 2015

Smyslem přehlídky je podpořit malé mnichy v indickém klášteře Diskit. Peníze ze vstupného a prodeje jsou určeny na jejich vzdělávání a lékařskou péči. “Festival se letos koná ve více jak 30 městech, ve středních Čechách to bude samozřejmě Praha, dále Nymburk, Lysá nad Labem, Český Brod a Kutná Hora.

Festival nabídne několik filmových projekcí. Poprvé se bude promítat dokument, který natočil britský režisér Joshua Dugdale nazvaný Bez mrknutí. Autor snímku dostal unikátní příležitost natáčet 18 měsíců v bezprostřední blízkosti dalajlamy. Film tak představí dalajlamu nejen jako duchovního vůdce, ale ukáže i jeho privátní život.

Návštěvníci budou mít také příležitost vidět vězeňské drama s názvem Drapchi. „Jsme velmi rádi, že jsme do letošního programu získali snímek Drapchi. Jedná se o film režiséra Arvinda Iyera, v němž hlavní roli ztvární Namgyal Lhamo, která v roce 2012 navštívila Českou republiku a moc se jí tady líbilo,“ říká k další filmové projekci Gabriela Gazdíková. Nabídka filmů je velmi pestrá, mezi další filmové projekce se řadí Starý pes tibetského režiséra Pemy Tsedena, příběh šesti dětí bojujících o svobodu Good Bye Tibet nebo film inspirovaný buddhistickou filozofií o nalezení moudrosti Slova mého dokonalého učitele. Při promítání filmů je také možné si zakoupit výrobky.

Výtěžek z prodeje také podpoří malé mnichy z kláštera Diskit. Benefiční akce Café ProTibet propojuje příjemné s užitečným. Návštěvníci festivalu mohou přispět k celkovému výtěžku Festivalu ProTibet zakoupením kávy ve vybrané kavárně ve svém městě. „Tashi Delek neboli přeji vše dobré lidem České republiky a děkuji mnohokrát za Vaši podporu,“ vzkazuje režisér filmu Drapchi Arvind Iyer.

MOST, o. p. s. podporuje od roku 2004 vzdělávání a zlepšuje životní podmínky lidí žijících indických Himálajích a v Tibetu. Pomáhá tisícům dětí, tibetským uprchlíkům, mnichům a mniškám, nomádským rodinám a starým lidem bez rodin. Realizuje projekty na podporu tamních škol a podporuje místní ekonomiku zakládáním chráněných dílen.

 

Stredocech.net

Zdroj: protibet.cz

You must be logged in to post a comment Login