stredocech.net

Základní informace

Ukliďme Ladův kraj

Již 7. ročník jarní úklidové akce „Čistý Ladův kraj,“ která se koná v rámci mezinárodní kampaně „Clean Up the World“ (Ukliďme svět) proběhne 11. dubna.

Cisty laduv kraj Foto Karolina Oli

Dobrovolníci po celém světě organizují úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek, potoků i mořského pobřeží, chráněných území, likvidují černé skládky apod.

Celosvětově se do akce zapojují desítky milionů lidí ve více jak 100 zemích. Mikroregion Ladův kraj vloni „přispěl“ více jak 2 tisíci účastníků a především několika kamiony odpadu, který zmizel z našeho okolí.

Smyslem akce není pouze uklízet, ale přimět lidi k zájmu o stav svého okolí a životního prostředí obecně. Neméně významná je i možnost příjemného setkání a aktivní spolupráce jednotlivců, různých spolků, organizací a obcí.

Čistý Ladův kraj je jednou z mála akcí tohoto druhu organizovaných na regionální úrovni. Účastní se jí velká většina obcí Ladova kraje, byť organizace a účast je v jednotlivých obcích hodně rozdílná. Stále více se zapojují také zdejší školy. Děti a učitelé mění část či dokonce celou páteční výuku za pracovní rukavice a odpadkové pytle.

Mikroregion Ladův kraj

 

You must be logged in to post a comment Login