AlternativeTextToShow

stredocech.net

Základní informace

Na Kolínsku vyjede osm nových autobusů

Celkem osm nových ekologických autobusů, které splňují emisní evropské normy EURO 5, budou moci využívat cestující na Kolínsku. Vozy v pátek 19. prosince v Kolíně od hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery symbolicky převzal Alois Koutek, jednatel společnosti Okresní autobusová doprava (OAD) Kolín. „Nové autobusy, které pomohou zlepšit životní prostředí na Kolínsku, stály celkem 30,1 milionu korun. Z toho na jejich pořízení přispěl Regionální operační program Střední Čechy 15,4 miliony. Zbytek zaplatila firma OAD Kolín. Cestující určitě ocení vyšší komfort při jízdě,“ řekl hejtman Miloš Petera.

home (2)

Na Kolínsku přibydou dva autobusy typu SOR CN 12 a šest autobusů SOR CN 10,5. Stroje vyrobila česká továrna SOR Libchavy, spol. s r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele. Autobusy byly koupeny v rámci projektu „Modernizace vozového parku dopravce Okresní autobusová doprava Kolín, spol. s r. o“. Nové autobusy budou nasazeny na linkách, které zajišťují dopravní obslužnost Středočeského kraje a jsou předem vytipovány s ohledem na počet cestujících, kteří se na uvedených linkách přepravují.  Jedná se o linky v okolí Nymburka, Českého Brodu a linku z Poděbrad do Prahy.

Nové autobusy jsou nízkopodlažní, což cestujícím přinese pohodlnější a bezpečnější cestování, především pak pro handicapované občany a seniory. Autobusy se objeví v provozu na linkách ještě v letošním roce. „Naše firma provozuje celkem 125 autobusů, jejichž průměrné stáří se po pořízení osmi nových vozů snížilo na sedm let. Optimální věk autobusů, kterého bychom chtěli dosáhnout, je pět let. Čím mladší stroje budeme využívat, tím budou pro cestující pohodlnější a bezpečnější. Nové autobusy jsou také výrazně příznivější k životnímu prostředí a jejich provoz je méně nákladný,“ vysvětlil Alois Koutek z OAD Kolín.

„Přeji cestujícím na Kolínsku a řidičům kolínské hromadné autobusové dopravy mnoho šťastných kilometrů najetých bez nehod a bez zpoždění,“ řekl závěrem hejtman Miloš Petera.

home (1)

zdroj Kraj

StředoČech.net