AlternativeTextToShow

stredocech.net

Základní informace

Od Bacílka k Jágrovi: Historii kladenského hokeje připomíná dokument k 90. výročí klubu

Sportovní redaktor České televize a kladenský patriot Otakar Černý přichystal všem příznivcům kladenského hokeje příjemný vánoční dáreček! K příležitosti klubových kulatin totiž natočil dokument, který prochází 90 let slavné hokejové bašty ozdobených úspěchy ve třiceti minutách.

Jaromir_jagr_rytiri

V dokumentu vzpomíná řada kladenských osobností, namátkou jmenujme Františka Pospíšila, Františka Kaberleho st., Milana Nového, Josefa Vimmera nebo gólmany Jiřího Kulíčka a Miroslava Krásu. Historií našeho klubu diváky provází podmanivý hlas herce Michala Pavlaty a k vidění je řada unikátních záběrů, které se na obrazovkách předlouho neobjevily.

„Pečlivě jsme hledali v archivu a nebyla to jednoduchá práce. Je s podivem, že třeba záběry z vítězství v poháru mistrů už nejdou dohledat vůbec,“ říká autor Otakar Černý, bývalý dlouholetý šéf sportovní redakce České televize, jehož spojení s naším klubem je osudové. „Jsem zvědavý, jaký ohlas dokument bude mít, a věřím, že se bude líbit,“ vzkazuje Otakar Černý všem příznivcům kladenského hokeje.

„Když hokejový dokument, tak v České televizi. A když o Kladně, tak od Oty Černého. Jsme moc rádi, že oslavy devadesáti let kladenského hokeje ozdobí tato třicetiminutová lahůdka,“ libuje si Vít Heral, tiskový mluvčí Rytířů, kteří se na produkci filmu podíleli.

Dokument „Od Bacílka k Jágrovi“ můžete shlédnout na webu iVysílání České televize. 

 

Stredocech.net

Zdroj: Rytíři Kladno, Česká televize